انقلاب اسلامی نور امید را در دل مسلمانان و مستضعفان عالم روشن کرد

دادستان انتظامی قضات کشور گفت: انقلاب اسلامی پدیدهای الهی و مبارک بود که در اواخر قرن بیستم، جهان را به لرزه درآورد و نور امید را در دل مسلمانان و مستضعفان عالم روشن کرد.

به گزارش فراهان خبر؛ مراسم یادبود سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یادواره شهدای روستای شتریه امروز در فراهان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام موحد، دادستان انتظامی قضات کشور با اشاره به مقام والای حضرت زهرا(س)، گفت: حضرت زهرا(س) از مصادیق تطهیر است.

وی با اشاره به اینکه همه چیز حول یک محور است و بس و آن محور حضرت فاطمه(س) است، اظهار کرد: همه ما جیره خوار حضرت زهرا(س) هستیم، امروز از وجود اهل بیت(ع) فرهنگ ما غنی شده است.

دادستان انتظامی قضات کشور ادامه داد: تزکیه نفس یکی از راه های تقرب و نزدیکی به خداوند است، انسان برای رسیدن به سعادت باید از رذایل اخلاقی و بدی ها پاک شود، اگر وجود انسان از این بدی ها تهویه نشود، کمال مسیر نمی شود.

وی گفت: از نظر قرآن چهار عامل خدا، مربیان، والدین و خود فرد در رشد و تکامل معنوی انسان نقش دارند، در میان این عوامل نقش علما و مراجع دینی نقش برجسته تری در رشد و به کمال رسیدن افراد دارند.

موحد با اشاره به وضعیت رفاه، بهداشت مردم پس از انقلاب اسلامی، اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی و حرکت افراد به سوی خداوند، زمینه رشد و ترقی نظام جمهوری اسلامی مهیا شد.

وی بیان کرد: به برکت این انقلاب، روستاها از نعمت آب، گاز و جاده آسفالت برخوردار هستتند و دستاوردهای انقلاب در حوزه رفاه و ارتقای سطح زندگی مردم قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست.

موحد خاطر نشان کرد: در زمان حکومت پهلوی هیچگونه خدماتی رفاهی برای مردم نبود، این انقلاب پدیدهای الهی و مبارک بود که در اواخر قرن بیستم، جهان را به لرزه درآورد و نور امید را در دل مسلمانان و مستضعفان عالم روشن کرد.

در پایان روضه و سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) زینت بخش مجلس شهدا بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =