شهرک تخصصی تولید کفش در فراهان احداث می شود

معاون امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: به پیشنهاد فرماندار شهرستان فراهان احداث و راه‌اندازی شهرک تخصصی کفش در یکی از روستاهای فراهان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش فراهان خبر؛ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی مشترک با شهرستان فراهان برگزار شد.

سعید فرخی، معاون امور اقتصادی استانداری مرکزی، ظهر امروز در این جلسه گفت: به پیشنهاد فرماندار شهرستان فراهان احداث و راه‌اندازی شهرک تخصصی کفش در یکی از روستاهای فراهان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: این طرح یک کار تخصصی است که نحوه حمایت و پرداخت تسهیلات مورد نیاز در دست بررسی است که امیدواریم هرچه سریع‌تر نهایی شود.

معاون امور اقتصادی استانداری مرکزی با اشاره به بازدید صورت گرفته از ۵ واحد تولیدی فراهان بیان کرد: یک واحد تولید موتورسیلکت برقی در شهر فراهان در دست ساخت است که با مشکلاتی در امر تولید همراه است که با پیگیری‌های صورت گرفته تلاش خواهیم کرد این مشکلات را به پایان برسانیم.

وی افزود: همچنین تصمیماتی به منظور افزایش تولید کارخانه تولید کاغذ فیلتر گرفته شد که انتظار می‌رود با برداشتن برخی محدودیت‌ها شاهد افزایش تولید باشیم.

فرماندار فراهان:

۴۰ واحد تولیدی کفش در شهرستان فراهان

در ادامه خزائی پور، فرماندار فراهان گفت: با همکاری مسئولان شهرستان فراهان در نظر داریم تا این شهرستان را به قطب تولید کفش تبدیل کنیم و امیدواریم که با حمایت‌های تولیدکنندگان، کفش فراهان به یک برند در کشور تبدیل شود.

وی ضمن دعوت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران و تولیدکنندگان کفش فراهان مقیم شهر‌های دیگر کشور برای سرمایه گذاری در شهرستان اظهار کرد: چنانچه این تولیدکنندگان بتوانند در فراهان سرمایه گذاری کرده و مقدمات کار را فراهم کنند، ما هم برای ارایه تسهیلات ارزن قیمت تلاش خواهیم کرد.

خزائی پور افزود: در حال حاضر حدود ۴۰ واحد تولیدی کفش در شهرستان فراهان داریم که تعدادی از این واحدها غیرفعال هستند، جلساتی هم با تولیدکنندگان فراهانی در راستای زیرساخت ها، آموزش ها، تسهیلات و صدور مجوزها برگزار شده است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 1 =