رزمایش کمک مؤمنانه حمایت از نیازمندان را به منصه ظهور رساند

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک گفت: مردم متدین و روزه‌دار کشورمان در شرایط سخت کرونایی، حمایت از محرومان و نیازمندان را به منصه ظهور رساندند.

حجت‌الاسلام میر مهدی، مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به رزمایش کمک مؤمنانه گفت: مساعدات و انفاق در ماه رمضان و سیره اهل بیت(ع) از منزلت خاصی برخوردار است و ماه رمضان بهترین زمان برای تقویت این اخلاص و عمل مؤمنانه است.

وی افزود: تقویت روح ایمان، فرهنگ سخاوت و برون رفت از تبعات منفی ناشی از شیوع ویروس کرونا در جامعه از برکات این رزمایش است.

میرمهدی اظهار کرد: به لطف الهی و با مشارکت گروه های مختلف مردم از ابتدای ماه رمضان تاکنون، در راستای رزمایش کمک مؤمنانه و همدلی کارهای بسیار ارزشمندی برای کمک به فقرا و نیازمندان صورت گرفته است.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک بیان کرد: مردم متدین و روزه‌دار کشورمان در شرایط سخت کرونایی، حمایت از محرومان و نیازمندان را به منصه ظهور رساندند.

وی با بیان اینکه ما باید همواره به فکر مواسات و رفع نیازهای قشر محروم باشیم، اظهار کرد: اسلام تأکید دارد که در جامعه دینی نباید فقر باشد، این که عده ای نان برای خوردن نداشته باشند و دسته دیگر نعمت های الهی را اسراف کنند شایسته نیست.

میرمهدی افزود: مسلمان نمی تواند به وضعیت مسلمان دیگر بی تفاوت باشد، پیامبر(ص) فرمودند؛ «هر کسی که، صبح کند و اهتمامی به امور مسلمانان نداشته باشد، مسلمان نیست »، این روایت مشخص می کند که باید نسبت به فقرا توجه شود و نباید فقرا فراموش شوند.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک با اشاره به ابعاد اجتماعی کمک مؤمنانه ادامه داد: از لحاظ اجتماعی رسیدگی به فقرا برای حفظ آرامش هم مهم است، این رزمایش ارتقای همدلی و هم نوایی مادی و معنوی آحاد مردم با اقشار آسیب پذیر جامعه به همراه دارد.

وی خاطر نشان کرد: همیشه انگیزه دینی انسان را وارد به کارهای نیک می کند، کمک مومنانه نه تنها تکلیف دینی بلکه وظیفه انسانی است که همه باید بدان توجه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهارده =