قرآن برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه دارد/ تدبر در آیات الهی ضامن سعادت و پیشرفت فرد و جامعه بشری است

وفایی نژاد کارشناس دینی با بیان اینکه قرآن برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه دارد، گفت: خداوند برای انسان منشوری به نام قرآن قرار داده که دفترچه راهنمای انسان است و هر کدام از آیه‌ها این کتاب مقدس برای جزئی‌ترین مسائل زندگی ما راهنما هستند.

حجت الاسلام وفائی نژاد، کارشناس دینی در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به منزلت تلاوت قرآن در ماه رمضان گفت: در ماه رمضان، تلاوت قرآن بیشترین ثواب را نسبت به ماه های دیگر سال دارد.

وی افزود: ائمه اطهار در آیات و روایت مؤمنان را به تلاوت بیشتر قرآن در این ماه آسمانی توصیه کرده اند و در احادیث آمده است؛ «کسى که در ماه رمضان آیه اى از کتاب خداوند را بخواند، مانند کسى است که در ماه‌هاى دیگر، کل قرآن را ختم کرده است».

وفائی نژاد با اشاره به اینکه قرائت قرآن روح را صیقل می دهد، اظهار کرد: ارتباط با قرآن باعث پاکسازی روح و روان از زشتی‌ها و بدی ها می‌شود.

کارشناس دینی با اشاره به اینکه هرکس به میزان علم و آگاهی خود از این گنجینه الهی بهره می برد، ادامه داد: نگاه به قرآن، گوش کردن به کلام وحی و تلاوت قرآن عبادت است اما تدبر در آیات الهی ضامن سعادت و پیشرفت فرد و جامعه بشری است.

وی گفت: وقتی که جسم و روح انسان با قرآن مأنوس شود، علاوه ‌بر آن‌ که خود فرد سالم می ‌ماند به سلامت اجتماع خود نیز کمک می کند.

وفائی نژاد اظهار کرد: این ماه فرصت بسیار ارزشمندی برای انس بیشتر با قرآن مجید و بهره مندی از دستورات الهی این کتاب مقدس است.

کارشناس دینی با بیان اینکه قرآن برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه دارد، افزود: خداوند برای انسان منشوری به نام قرآن قرار داده که دفترچه راهنمای انسان است و هر کدام از آیه‌ها این کتاب مقدس برای جزئی‌ترین مسائل زندگی ما راهنما هستند.

وی گفت: قرآن جایگاهی مهمی در زندگی انسان دارد که می‌تواند در عواطف روحی زندگی فردی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی انسان نیز تأثیرگذار باشد.

وفائی نژاد خاطرنشان کرد: عنایت به آیات الهی می تواند ما را در راه سعادت راهنمایی کند، امیدواریم خداوند متعال در این ماه بزرگ به همه ما توفیق دهد تا از قرآن کمک بگیریم و انیس و همراه قرآن باشیم و با قرآن محشور شویم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 6 =