مراسم گرامیداشت امام(ره) و شهدای ۱۵ خرداد در فراهان برگزار می شود

رئیس تبلیغات اسلامی فراهان گفت: در روز ۱۳ خرداد با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مراسم گرامیداشت امام(ره) در مسجد جامع شهر فرمهین با حضور مردم و مسئولان و سخنرانی امام جمعه فرمهین ساعت ۱۱:۳۰ برگزار می شود.

حجت‌الاسلام محمود قربانی، رئیس تبلیغات اسلامی فراهان در گفتگو با فراهان خبر نهضتی که امام خمینی (ره) برای مقابله با زور و ستم و مستکبران عالم با اتکا به روحیه خداباوری و تکیه بر قرآن و اسلام ایجاد کرد، اکنون پس از سال ها از رحلت ایشان الهام بخش دیگر ملت های مسلمان شده است.

وی با اشاره به با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام راحل افزود: ۱۴ خرداد اگرچه یادآور واقعی تلخ برای ایرانیان است که در این روز از نعمت وجودی امام خمینی (ره) محروم شدند اما افکار و اندیشه های ایشان همواره در دسترس جامعه ما بوده و می تواند در ابعاد مختلف زندگی سرلوحه و منشاء قرار بگیرد.

قربانی با بیان اینکه اندیشه های امام خمینی(ره) جهانی است، اظهار کرد: بعد از رسول اکرم شخصیتی تاثیرگذار تر از امام خمینی (ره) نسبت به مبانی دین و امام به وجود نیامده است و اصل خدا محوری و دین مداری در همه شرایط مبارزه و بحرانی و خدا محور بودن جز اصول اولیه این شخصیت جهان اسلام است.

رئیس تبلیغات اسلامی فراهان با اشاره به برنامه‌های شهرستان فراهان در ایام رحلت امام خمینی(ره) گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گرامیداشت تبیین شخصیت امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خرداد توسط روحانیون در مساجد شهرستان با رعایت پروتکل بهداشتی صورت می گیرد.

وی افزود: همچنین در روز ۱۳ خرداد با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مراسم گرامیداشت امام(ره) در مسجد جامع شهر فرمهین با حضور مردم و مسئولان و سخنرانی امام جمعه فرمهین ساعت ۱۱:۳۰ برگزار می شود.

قربانی اظهار کرد: برنامه‌هایی چون ختم قرآن، ختم صلوات و مسابقه‌ای با محوریت شناخت امام خمینی(ره) در فضای مجازی نیز برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =