فروپاشی سیاست‌های اقتصادی آمریکا بیش از بیش مشهود است

کارشناس سیاسی گفت: قبل شیوع کرونا اوضاع اقتصادی آمریکا به سمت بی‌ثباتی پیش می‌رفت که حال با شیوع کرونا، فروپاشی سیاست‌های اقتصادی آمریکا و بروز این ناپایداری در اقتصاد آسیب‌پذیر آمریکا، بیش از بیش مشهود است.

بیات، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اعتراضات اخیر آمریکا؛ گفت: بی‌عدالتی، فشار اقتصادی، شکاف طبقاتی سبب نارضایتی مردم این کشور شده که هرز گاهی شاهد اعتراضات مردمی هستیم.

وی افزود: این بار تبعیض نژادپرستی سبب جرقه اعتراضات مردمی شد و این خشم و نارضایتی‌های مردم آمریکا  نسبت به گذشته افزایش داشته و در تظاهراتی که این روزها شاهد هستیم معترضین، مطالبات اقتصادی خود را بیان می‌کنند.

بیات با بیان اینکه ثروت جامعه آمریکا در اختیار دو دهک بالای درآمدی است، اظهار کرد: علی رغم وعده های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای کاهش فقر در این کشور، تعداد افراد فقیر در آمریکا طی سال های اخیر افزایش یافته است، همچنین گزارش های اقتصادی حاکی از افزایش فاصله طبقاتی در این کشور است، در این راستا کودکان و رنگین پوستان بیشتر آسیب را دیده اند.

کارشناس سیاسی با بیان اینکه یکی از معضلات مهم کنونی آمریکا، افزایش فقر و شکاف فزاینده بین فقیر و غنی است ادامه داد: آمارهای رسمی حاکی از آن است که شیوع کرونا، آمار کودکان گرسنه آمریکایی را پنج برابر افزایش داده و ۵۰ میلیون نفر را به زیرخط فقر برده است.

بیات گفت: احوالات اخیر ترامپ و شیوع ویروس کرونا در ایالات آمریکا یک فرو پاشی اقتصادی را در این کشور به راه انداخته است که می تواند با شیب تند و سرعت زیاد اقتصاد آمریکا را مورد هدف قرار داده است.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: ویروس کرونا علاوه بر ایجاد بحران سلامت در آمریکا، تا به اینجای کار تبعات اقتصادی قابل توجهی را برای اقتصاد اول دنیا داشته است.

وی گفت: کاهش قیمت نفت هم نمکی بر زخم بخش نفتی آمریکا نشده است و یکی از مولفه های اقتصادی مهم که مدام در آمریکا پیگیری می شود، مربوط به نرخ بیکاری در این کشور است که روز به روز بیشتر می شود.

بیات خاطرنشان کرد: قبل شیوع کرونا اوضاع اقتصادی آمریکا به سمت بی ثباتی می رفت که حال با شیوع کرونا، فروپاشی سیاست های اقتصادی آمریکا و بروز این ناپایداری در اقتصاد آسیب پذیر آمریکا، بیش از بیش مشهود است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =