ترویج حجاب و عفاف کار فرهنگی می طلبد/ روحیه ظلم ستیزی باید تقویت شود

امام جمعه فرمهین با اشاره به هفته حجاب و عفاف گفت: حجاب مختص بانوان نیست بلکه مخاطب حجاب در جامعه مردان هستند و خداوند به پیامبر(ص) در این مورد برای حجاب مردان سفارش کرده است. در دین، قرآن و فرهنگ ما به مسئله حجاب بسیار اهمیت داده شده است و حجاب و عفاف کار فرهنگی می طلبد.

به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه، گفت: آزمون الهی فقط مختص انبیای الهی نیست، همه ما در معرض امتحان الهی هستیم.

وی افزود: خداوند در قرآن می فرماید؛ «آیا مردم گمان کرده اند، همین که بگویند: ایمان آوردیم، رها می شوند و آنان [به وسیله جان، مال، اولاد و حوادث] مورد آزمایش قرار نمی گیرند؟».

فیض کرمیان اظهار کرد: انسان با فقر، غنی، بیماری و … امتحان می شود و همه این آزمون ها برای تعالی انسان است، البته اگر در آزمون الهی ناشکری کنیم سقوط حتمی است.

امام جمعه فرمهین با اشاره به مسئله کرونا گفت: کرونا برای بشر یک آزمون الهی است، امیدواریم از این امتحان الهی هم سربلند بیرون بیاییم، نباید بگذاریم کرونا در دین و مذهب ما رسوخ کند.

وی افزود: شیوع کرونا باعث تعطیل و توقف برخی از تجمعات دینی شد اما لازم است که با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همه در برگزاری باشکوه نمازجمعه و جماعات اهتمام ویژه داشته باشیم.

فیض کرمیان اظهار کرد: کرونا ویروسی فراگیرتر از آنفلوآنزا است و درست است که تاکنون تعدادی از هموطنان بخاطر این ویروس جان خود را از دست داده اند اما سالانه در کشور هزاران نفر بخاطر تصادف و بیماری های دیگر از جمله سرطان فوت می کنند.

امام جمعه فرمهین ادامه داد: کرونا اقتصاد کشور را هم تحت تاثیر خود قرار داده است و با توجه به شرایط امروز جامعه باید با رعایت دستورالعمل بهداشتی با این ویروس سازگاری ایجاد کنیم .

وی گفت: در حال حاضر مشکل اصلی کشور کرونا نیست، بلکه مشکل ما رخوتی است که در مبارزه با ظلم ستیزی در ما ایجاد شده است، مسئله مهم کشور ما تقویت محور مقاومت است و باید روحیه ی مبارزه با صهیونیست در ما تقویت شود.

فیض کرمیان با اشاره به هفته حجاب و عفاف بیان کرد: حجاب مختص بانوان نیست بلکه مخاطب حجاب در جامعه مردان هستند و خداوند به پیامبر(ص) در این مورد برای حجاب مردان سفارش کرده است.

امام جمعه فرمهین افزود: برخی در کشور بیان می کنند که حجاب اجباری نیست و به دنبال ترویج تفکر رضاخانی هستند اما در دین، قرآن و فرهنگ ما به مسئله حجاب بسیار اهمیت داده شده است و حجاب و عفاف کار فرهنگی می طلبد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در فراهان خاطر نشان کرد: برخی افراد طمع کار از الان می خواهند به وسیله انتخاب نماینده معین مورد نظر، پلی برای رسیدن به اهدافشان ایجاد کنند، نماینده معین شهرستان باید کمترین حاشیه را داشته باشد و به دنبال رفع مشکلات مردم باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 9 =