لازمه جهش تولید، ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای است

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای فراهان گفت: لازمه جهش و رونق تولید، ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در بین جمعیت جویای کار است و آموزش‌های مهارتی نقش بسزایی در ایجاد بستر اشتغال و رونق ‌بخشی به چرخه تولید در کشور دارد.

رضا رضایی رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به فعالیت‌های این مرکز گفت: مرکز فنی و حرفه‌ای فراهان از ٢٢ سال پیش در راستای آموزش مهارت‌آموزی و اشتغال جوانان فعالیت خود را در شهرستان فراهان آغاز کرده است.

وی افزود: در سال ٩٨ در مرکز ثابت این مرکز آموزش برای ١٩٩ نفر در رشته‌های مختلف در قالب عملکرد ٣٩ هزار و ۶۵ نفر ساعت مهارت‌آموزی صورت گرفته است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای فراهان گفت: همچنین آموزش‌های تیم سیار این مرکز در شهر خنجین و تلخاب برای ١١۰ نفر صورت گرفته است.

رضایی اظهار کرد: این مرکز در راستای آموزش نیروهای سایر ارگان‌ها و ادارات بر اساس تفاهنامه صورت گرفته در سال ٩٨ آموزش های مهارت آموزی را برای ١۰٩ نفر برگزار کرده است.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای فراهان اظهار کرد: در مجموع در سال ٩٨ مرکز فنی و حرفه ای فراهان برای ۴١٣ نفر گواهینامه مهارت آموزی صادر کرده است.

وی با اشاره به شیوع کرونا افزود: از اواخر اسفند ماه ٩٨ و با شیوع کرونا همکاران و کارآموزان این مرکز با راه اندازی کارگاه تولید ماسک در جبهه خدمت رسانی به همشهریان خود با حمایت خیر فراهانی و بسیج سازندگی فعالیت خود را ادامه داد و ١١ هزار ماسک در ایام تعطیلات نوروزی تولید و به صورت رایگان از سوی فرمانداری بین مردم شهرستان توزیع کردند.

رضایی اظهار کرد: در ایام تعطیلات همکاران ما در این مرکز در اقدامی ایثارگرانه به صورت دو شیفت به تولید ماسک مشغول بودند که این حضور قابل تقدیر است.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای فراهان با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی در سال ٩٩ ادامه داد: از خرداد ماه امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش های این مرکز آغاز شده و در حال حاضر ۴٨ نفر خواهر و برادر در رشته های برق برنامه نویسی، اتوماسیون اداری و طراحی دوخت در فنی و حرفه ای فراهان مشغول به مهارت آموزی هستند و امسال با همکاری بسیج سازندگی دو دوره پرورش زنبور عسل برای ٢۰ نفر در روستاهای ماستر و فشک برگزار شده است.

وی بیان کرد: چهار آموزشگاه آزاد در این شهرستان زیر مجموعه فنی و حرفه ای شهرستان مشغول به فعالیت هستند که آموزشگاه خیاطی آزاد در تولید ماسک با مرکز همکاری داشته است.

رضایی با اشاره به فعالیت مرکز سیار گفت: در صورت درخواست دهیاران روستاهای شهرستان مرکز سیار فنی و حرفه‌ای فراهان آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی را برای مهارت آموزان روستایی دارد.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای فراهان با اشاره به مهارت‌آموزی در رونق جهش تولید تصریح کرد: لازمه جهش و رونق تولید، ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در بین جمعیت جویای کار است و آموزش‌های مهارتی نقش بسزایی در ایجاد بستر اشتغال و رونق ‌بخشی به چرخه تولید در کشور دارد.

وی اظهار کرد:بر این اساس ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با محور تقویت و کسب مهارت لازم برای ورود به عرصه اشتغال و افزایش کیفیت تولیدات صورت گرفته است.

رضایی آموزش‌های این مرکز همواره در تولید و رونق اقتصادی نقش اساسی داشته و این آموزش‌ها با کمترین هزینه منجر به خوداشتغالی شده است و همچنین این مرکز در راستای معرفی و فروش محصولات مهارت آموزان با برگزاری نمایشگاه ها حمایت کرده است.

وی اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط کنونی جامعه این نمایشگاه ها به صورت مجازی در راستای حمایت از مهارت آموزان برگزار می شود.

رضایی خاطرنشان کرد: امسال در راستای اجرای طرح هر خانه یک کارخانه و هر روستا یک محصول آموزش جامعه هدف این طرح با همکاری این مرکز برای ارائه تسهیلات انجام می‌شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =