فراهان در وضعیت قرمز قرار دارد / نذر سلامت به جای نذر اطعام

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان گفت: امسال با توجه به شرایط جامعه بهتر است که به جای توزیع و اطعام نذری، نذر سلامت کنیم.

محمدرضا حجتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: امسال با توجه به شرایط جامعه بهتر است که به جای توزیع و اطعام نذری، نذر سلامت کنیم.

وی افزود: این نذر را با هدف کمک به قشر آسیب پذیر و کسانی که به خاطر مشکلات مالی توان استفاده از ماسک و وسایل بهداشتی را ندارند، انجام بدهیم.

حجتی اظهار کرد: در ایام محرم و صفر رعایت پروتکل ها بیش از پیش حائز اهمیت است و از آنجا که همه عاشق اباعبدالله(ع) هستیم و به این مراسم اعتقاد قلبی کامل داریم، ولی مجبوریم به خاطر شرایط ویژه امسال نسبت به سال‌های گذشته، محدودتر برگزار کنیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان گفت: اگر مردم به جای توزیع غذا، نذر سلامت را جایگزین این اقدام خداپسندانه کنند و ماسک یا بسته های بهداشتی میان گروه های آسیب پذیر و قشر ضعیف جامعه توزیع کنند، مطمئنا ضمن حفظ سلامتی و جان همنوعان خود، کمک زیادی به کاهش میزان تلفات و تعداد مبتلایان و همچنین مدافعان سلامت می کنند که حتما مورد قبول اباعبدالله(ع) هم قرار خواهد گرفت.

وی گفت: جمعیت شهرستان فراهان در ایام خاصی مثل محرم و صفر، تاسوعا و عاشورا و اربعین، به بیش از ۴ برابر جمعیت فعلی می‌رسد و در همین راستا می‌طلبد که مردم عزیز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و جدی گرفتن آنها، از بروز بحران در این شهرستان جلوگیری کنند.

حجتی افزود: متاسفانه در هفته گذشته ۱۰ نفر از کادر بهداشت و درمان این شهرستان مبتلا شدند که خوشبختانه حال عمومی آنها با رسیدگی های انجام شده خوب است، ولی متاسفانه باید گفت با توجه به کمبود نیرو در کادر درمان، اگر مردم رعایت نکنند، دیگر کادر درمانی و بهداشتی نیست که بتوانند به آنها خدمات ارائه دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان در ادامه با اشاره به اینکه زدن ماسک، شستشوی مکرر دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی یک نوع پیشگیری است و پیشگیری هم بهتر از درمان است، گفت: پیشگیری به معنی استفاده از دارو یا زدن واکسن خاصی نمی‌باشد، رعایت پروتکل های بهداشتی کمک می کند تا هر چه زودتر از شر این ویروس رها شویم و ما را در رسیدن به جامعه ایمن و سالم هدایت می کند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تعطیلات خردادماه و علی رغم اینکه شهرستان فراهان حدود ۲۰ روز متوالی ثبت موارد مثبت نداشت و در وضعیت سفید قرار گرفته بود، متاسفانه با کمرنگ شدن رعایت پروتکل های بهداشتی به سمت وضعیت زرد و نارنجی پیشرفت و در انتهای تیر ماه با تمهیداتی که انجام شد توانستیم مجدداً به سمت وضعیت زرد سوق پیدا کنیم، ولی از ابتدای هفته گذشته با ساده انگاری مردم مجددا شهرستان فراهان در وضعیت نارنجی و اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =