همه وظیفه داریم بر اساس دستورالعمل مراسمات عزاداری را برپا کنیم

امام جمعه فرمهین گفت: دستور العمل برگزاری مراسم از سوی ستاد کرونا اعلام شده است و همه وظیفه داریم بر اساس دستورالعمل مراسمات عزاداری را برپا کنیم.

به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام رضا یعقوبی، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به روز مباهله گفت: روز مباهله روز نزول آیه تطهیر در شان اهل بیت(ع) است.

وی با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد افزود: کودتای ننگین ۲۸ مرداد، شاه متروک شده را به ایران بازگرداند و ۲۵ سال او را بر امورات مردم این کشور حاکم‌ کرد و مردم در طول ابن سال ها حکومت ستم شاهی را تحمل کردند.

یعقوبی اظهار کرد: آمریکا و انگلیس با نفوذی های داخل ایران و دلارهای غربی ها، کودتا را به پا کردند و شاه فراری دوباره به ایران بازگشت و علاوه بر ظلم و ستم بر این مردم، خفت و خواری ملت ایران به اوج رسیده بود، در طول چهل و یک سال انقلاب اسلامی به واسطه انقلاب و خون شهدا عزیز شدند.

امام جمعه فرمهین با اشاره عزاداری دهه محرم اظهار کرد: محرم ماه عزاداری سید و سالار شهیدان است، به سبب همین مجالس عزاداری ها است که قیام سید الشهداء پس از ۱۴۰۰ سال همچنان زنده است.

وی گفت: حیات اسلام به واسطه همین خود شهدای کربلا و به طبع عزاداری برای عبدالله الحسین(ع) و شهدای کربلا استمرار دارد و به فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی؛ این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

یعقوبی اظهار کرد: پس از واقعه کربلا نه تنها شیعیان بلکه مسلمانان و غیر مسلمانان در کشورهای دیگر برای امام حسین(ع) و اصحابش مراسم عزاداری برپا کردند و این عزاداری ها تا ۲۰۰ سال پس از واقعه عاشورا زیر نظر امامان معصوم بوده است و پس از آن هم زیر نظر امام زمان(عج) و نائبان حضرت و مراجع عظام برگزار شده است.

امام جمعه فرمهین گفت: امسال با شیوع کرونا، وضعیت جدیدی پیش آمده است و همانطور که کرونا سبب شد مراسم نوروز و ماه رمضان و شب های قدر با شکل جدیدی برپا شود، امسال مراسم عزاداری محرم هم با شیوه جدیدی برگزار می شود.

وی ادامه داد: مقام عظمای ولایت در بیانات عید قربان به این مسئله اشاره کردند و فرمودند؛ هر چه ستاد مقابله با کرونا برای عزاداری سیدالشهداء(ع) بگویید من عمل می کنم.

یعقوبی افزود: دستور العمل برگزاری مراسم از سوی ستاد کرونا اعلام شده است و همه وظیفه داریم بر اساس دستورالعمل مراسمات عزاداری را برپا کنیم.

امام جمعه فرمهین ضمن اشاره به دستورالعمل برگزاری عزاداری محرم اظهار کرد: اگر کسی خلاف دستورالعمل انجام دهد و سبب شیوع بیماری شود، حق الناس است.

وی با اشاره به نذورات در ایام محرم گفت: بر اساس در دستور العمل ستاد مقابله با کرونا، اقلام نذری خود را به صورت خشک به دست مستمندان برسانید.

یعقوبی گفت:  نظرات مراجع عظام هم در برگزاری عزاداری محرم بر اساس همین دستورالعمل ستادمقابله با کرونا است.

امام جمعه فرمهین گفت: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و دستورات مقابله با کرونا در عزاداری‌های سالار شهیدان نشان تبعیت از ولایت فقیه است.

وی با بیان اینکه همه مطیع امر ولایت فقیه در برگزاری مراسم محرم هستیم، خاطر نشان کرد: این یک آزمون الهی برای همگان است و در عصر غیبت امام زمان(عج) آزمون ولایت پذیری می دهیم، هر که امر نائب امام زمان (عج) را بر چشم گذاشت در روز ظهور پیش امام عصر(عج) سرافراز است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =