دوران دفاع مقدس اوج ایثار و یکپارچگی مردم بود/تجربیات دفاع مقدس راهگشای مشکلات است

رزمنده دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس، دوره ای بزرگ و تاثیرگذار در تاریخ ایران زمین است و تجارب ارزنده این دوره هشت ساله، راهگشای کشور در عبور از مشکلات و گذرگاه های پیش رو است.

 حسین ماستری، رزمنده و جانباز دفاع مقدس در گفتگو با فراهان خبر گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پایگاه بسیج در روستای ماستر فراهان را احداث کردیم و شروع به فعالیت های فرهنگی و آموزشی در این پایگاه کردیم.

وی افزود: با شروع فعالیت پایگاه بسیج روستا آموزش های نظامی با همکاری سپاه اراک آغاز کردیم و از روستاهای اطراف برای آموزش نظامی به پایگاه ما می آمدند و پس آموزش این افراد به جبهه اعزام می شدند.

ماستری اظهار کرد: من هم پس از آموزش نظامی به جبهه اعزام شدم و افتخار حضور در ۴ عملیات دفاع مقدس را دارم، در جبهه های جنگ حق علیه باطل در بخش تدارکات کمک می کردم.

رزمنده دفاع مقدس بیان کرد: در دوران دفاع مقدس، روستای ماستر همانند جای جای ایران نقش بسزایی در کمک رسانی به جبهه ها داشت، مردم بخصوص خیرین از هیچ کمکی برای رزمندگان در جبهه ها دریغ نمی کردند، زنان و مادران روستایی با پخت نان، فتیر و لباس گرم برای رزمندگان در این امر کمک رسانی می کردند و کشاورزان روستا هم نیمی از درآمد سالانه کشاورزی خود را به جبهه ها می دادند.

وی گفت: گروهی برای جمع آوری کمک ها و هدایای مردمی در روستا تشکیل شد، پس از جمع آوری کمک ها در روستا، کاروان کمک های مردمی از سمت روستا به مرکز استان که حرکت می کرد، روستاهائیانی که در مسیر کاروان بودند، کمک های خود را به این کاروان می رساندند و نقش مردم در کمک به جبهه ها بی بدیل بود.

ماستری ادامه داد: وقتی همه کفر، ایران انقلابی را محاصره کرد، بزرگترین سرمایه کشور به میدان آمد و آن زمان بود که ورق برگشت.

جانباز جنگ تحمیلی اظهار کرد: حضور مردم، تنها شاخصه ای بود که دشمن، آن را در معادلات خود محاسبه نکرده بود و همین حضور، همه معادلات دشمن را به هم ریخت و او را به شکست کشاند.

وی گفت: دوران دفاع مقدس اوج ایثار و یکپارچگی مردم بود، در دورانی که همه دنیا علیه ما متحد شده بودند و با پیشرفته ترین تجهیزات نظامی، صدام را حمایت می کردند، ملت ایران با سلاح ایمان و تقوا در برابر دشمن ایستاد.

ماستری افزود: مردم ایران با جان در برایر دشمن مقابله کردند، در عملیات ها از زمین و آسمان بر سر رزمندگان ما آتش می ریخت اما رزمندگان ما نه تنها هیچ هراسی از جنگیدن با دشمن بعثی نداشتند بلکه برای رسیدن به شهادت از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

جانباز دفاع مقدس اظهار کرد:  دست خداوند متعال در لحظه لحظه این جنگ نابرابر دیده می‌شد، رزمندگان اسلام در درگیری ها و نبردهای خود به ائمه معصومین متوسل شده و از امداد غیبی بهره می بردند.

وی افزود: در آن زمان جمهوری اسلامی در بدترین تحریم ها بود به گونه ای که از کمترین امکانات و تجهیزات نظامی بی بهره بود.

ماستری اظهار کرد: دفاع مقدس، دوره ای بزرگ و تاثیرگذار در تاریخ ایران زمین است و تجارب ارزنده این دوره هشت ساله، راهگشای کشور در عبور از مشکلات و گذرگاه های پیش رو است.

رزمنده دفاع مقدس گفت: روزی نیست که بیاید و من غصه نخورم که چرا ماندم و چرا توفیق رفتن با شهدا را پیدا نکردم.

ماستری اظهار کرد: هر خاطره ای از دفاع مقدس را که برایم تداعی می شود، هزاران سجده شکر بر خود واجب میدانیم که در چنین کشوری انقلاب اسلامی به برکت وجود امام راحل تحقق یافت و به برکت وجود مقام معظم رهبری این نظام امروز سر افراز شده است.

رزمنده دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس ثابت کرد که می شود سالها در برابر همه قدرتها با قدرت نابرابر ایستاد و پیروز شد.

وی خاطر نشان کرد: مسئولان این کشور باید قدر این مردم را بدانند و مردم همه دست در دست هم پای عهد خود بمانند و از آرمان های این نظام و انقلاب پاسداری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =