دفاع مقدس تجلی نهضت عاشورا بود/اطاعت از ولایت فقیه را رمز موفقیت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس بود

کرامت گفت: هشت سال دفاع مقدس جلوه‎گاه اخلاق، فضایل و ارزش‎های الهی بود و سازنده‎ترین و پرشکوه ترین درس‎ها را به نمایش گذاشت، ما همان جلوه های زیبایی که در کربلا شنیده بودیم همان جلوه ها را در هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم.

به گزارش فراهان خبر؛ هفته دفاع مقدس یادآور شهادت طلبی، دلیرمردی و جانفشانی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است.

جانفشانی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ماحصل خون شهدای کربلا است، دفاع مقدس ما بر اساس تفکر و تدبیر توام با تعقل و روح بلند معنوی باعث پیروزی جبهه حق بر یزیدیان زمان شده است.

محمدرضا کرامت یکی از رزمندگان دفاع مقدس که در سن ۱۶ سالی از شهرستان فراهان به جبهه اعزام شد و به عنوان سرباز ولایت افتخار حضور در عملیات های متعدی را دفاع مقدس دارد.

وی در گفتگو با فراهان خبر گفت: دفاع مقدس حماسه‌ای بی‌بدیل در تاریخ ایران زمین است، هشت سال دفاع از انقلاب و نظام، دفاع مقدس نامیده شد چون برگرفته از مکتب امام حسین(ع) بود.

وی افزود: مکتب حسینی در ابعاد مختلف دفاع مقدس متبلور است؛ ایثار، شهادت و مقاومت در دوران هشت سال جنگ تحمیلی به دلیل حفظ دین خدا تجلی یافت.

یادگار دفاع مقدس اظهار کرد: آغاز جنگ تحمیلی در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ در حالی اتفاق افتاد که انقلاب، نهالی نوپا بود، ارتش ایران بر اثر حوادث انقلاب به شدت آسیب دیده و از هم گسیخته بود و دوران اولیه بازسازی خود را می ‏گذراند، نیرو، تجهیزات و تجربه کافی را در روزهای نخست جنگ نداشتیم.

رزمنده دفاع مقدس ادامه داد: رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی با تاسی به نهضت حسینی و با دین مداری و ولایت پذیری در نابرابرترین شرایط توانستند حماسه ی کم نظیر در تاریخ خلق کنند.

وی گفت: با باورهای دینی، ایثار و ازخودگذشتگی می توان در بدترین شرایط، عظمت های بزرگ خلق کرد. در هشت سال جنگ تحمیلی همه دنیا علیه ما متحد شده بود و با پیشرفته ترین تجهیزات نظامی دشمن بعثی را حمایت می کردند.

کرامت گفت: درست است که در دوران دفاع مقدس دست ما از لحاظ تجهیزات نظامی خالی بود و حتی سیم خاردار هم نداشتیم اما در واقع ما به سلاحی مجهز بودیم که حتی پیشرفته ترین تجهیزات دشمن حریف آن نشد و آن چیزی جز سلاح «ایمان و توکل به خدا» نبود.

رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد: در دفاع مقدس همه وارد میدان شدند و نقشان را به خوبی ایفا کردند، از همه قشر و طایفه و قوم و حتی ادیان با تمام توان و قوا به میدان آمدن و از خاک و ناموس کشورمان دفاع کردند.

وی با بیان اینکه اطاعت از ولایت فقیه رمز موفقیت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است، گفت: یکی از عواملی که رزمندگان ما را در برابر ارتش تا دندان مسلح پیروز کرد، اطاعت محض از ولایت فقیه بود.

کرامت اظهار کرد: تمام رجزهایی که رزمندگان در این جنگ می خواندند برگرفته از رجزهای قهرمانان کربلا بود، عاشورا همواره الهام بخش رزمندگان بود و امام حسین (ع) و یارانش در راس قله ای بودند که رزمندگان در دامنه آن به سمت رسیدن به قله حرکت می کردند تا خود را به حماسه عاشورا نزدیک کنند.

رزمنده دفاع مقدس با اشاره به خاطره ای گفت: در عملیات والفجر ۴ در منطقه عملیاتی مریوان در ارتفاعات سلیمانیه عراق با تعدادی از رزمندگان استان مرکزی حضور داشتم، عملیات سختی بود، در منطقه کوهستانی ۷۲ ساعت باید با حداقل آذوقه مقاومت می کردیم تا گردان دیگری جایگزین شود که متاسفانه حادثه ی برای گردان جایگزین رخ داد بود و نتوانست به منطقه بیاد.

وی بیان کرد: مهمات هم در حال تمام شدن بود، در همین لحظات فرمانده گردان شهید فتاحی روبه فرمانده گروهان کرد و نامش را خواند و گفت؛ «ابوالفضل این لحظات تو را یاد چه می اندازد» فرمانده گروهان در جوابش نام عاشورا را برد و در ادامه فرمانده گردان به او گفت؛ «پس ابوالفضل علمداری کن و با تعدادی از رزمندگان مهمات مجروحین را جمع آوری کنید و با آرپی جی پایگاه های دشمن را نشانه بگیر»، فرمانده گروهان هم باتوکل به علمدار کربلا چندین پایگاه دشمن را به آتش بست.

کرامت اظهار کرد: با توجه به شرایط سخت و صعب العبور بودن منطقه، فرمانده گردان گفت؛ «اگر شرایط برای پیشروی عملیات مطلوب نیست؛ عقب نشینی کنید» اما بچه های گردان گفتند که در مکتب ما عقب نشینی در برابر دشمن نیست و تا آخرین قطره خون مقاومت می کنیم.

رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد: من در این عملیات مجروح شدم و خودم را به سختی در ارتفاعات به جان تخته سنگی رساندم و پناه گرفتم و بشدت هم تشنه بودم و لحظه  برایم یادآور عطش کربلا بود.

پس از لحظاتی فرمانده گردان در بالای سرم آمد، من طلب آب کردم، قمقه پر از آبش را به من داد، برایم جای تعجب بود که فرماندهی گردان که ۷۲ ساعت در این شرایط عملیات را هدایت می کند، یک قطره از آبش را هم ننوشیده است.

وی خاطر نشان کرد: هشت سال دفاع مقدس جلوه‎گاه اخلاق، فضایل و ارزش‎های الهی بود و سازنده‎ترین و پرشکوه ترین درس‎ها را به نمایش گذاشت، ما همان جلوه های زیبایی که در کربلا شنیده بودیم همان جلوه ها را در هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + نوزده =