روحیه ایثارگری و شهادت‌طلبی توسط بانوان در خانواده ها نهادینه شود/ گام دوم انقلاب با نقش مقدس مادری تحقق می‌یابد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان گفت: امروز هم شما نقش مقدس مادری در گام دوم انقلاب دارید و ماحصل آن را در رویش‌های انقلاب در نسل جوانی می‌بینیم که داوطلب حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در آن سوی مرز‌های جغرافیایی کشورند تا مرز‌های اعتقادی‌شان را پاس دارند.

به گزارش فراهان خبر؛ سرهنگ نجفی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان در جمع خواهران بسیجی با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس گفت: نقش مؤثر زنان در هشت سال دفاع مقدس، امری انکارناپذیر و سرشار از ایثاری آگاهانه است.

وی افزود: بانوانی که برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی به یاری رزمندگان سلحشور شتافتند و با ایثار و فداکاری وصف ناپذیری روحیه آنان را تقویت کردند و برگ های زرینی بر تاریخ رشادت های این مرز و بوم افزودند.

نجفی اظهار کرد: با شروع‌ جنگ‌ تحمیلی، زنان کشور ‌با شجاعت‌ و رشادت ‌وصف ‌ناشدنی‌ در مناطق‌ مرزی ‌از جمله‌ در خرمشهر، سوسنگرد، اهواز، مهران و … حماسه‌های‌ پرشوری ‌آفریدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان اظهار کرد: ‌همراهی‌ و استقامتی‌ که ‌از ناحیه ‌زنان ‌قهرمان ‌ایران‌ در جریان‌ جنگ‌ تحمیلی‌ به ‌منصه ‌ظهور رسید در هیچ‌ زمانی ‌و در هیچ ‌منطقه‌ای ‌از جهان‌ سابقه ‌ندارد.

وی گفت: بسیاری از زنان و دختران علاوه بر اینکه به عنوان امدادگر و پرستار طی هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند، نقش مهم پشتیبانی از جبهه ها نیز بر عهده زنان بود که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.

نجفی افزود:مهم ترین تاثیرگذاری زنان در دفاع مقدس نقش پشتیبانی آنها از جبهه های جنوب بود و زنان از چنان روحیه ای در آن دوران برخوردار بودند که شوهران و پسران خود را به جبهه ها اعزام می کردند و خودشان نیز تا آخرین لحظات برای حمایت و پشتیبانی از جبهه ها حضور فعال داشتند.

فرمانده ناحیه مقاومت فراهان اظهار کرد: زنان ما فرزندانی چون شهید فهمیده را به این مرز و بوم هدیه کرده و امروز فرزندان غیوری همچون شهید احمدی روشن را تربیت کرده و به اسلام و انقلاب هدیه می کنند.

وی بیان کرد: زنان و مادران امروز با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان در کنار جنگ اقتصادی علیه کشور، باید حواس شان به داشته‌های فرهنگی‌ و اعتقادی به ویژه افتخارات دفاع مقدس باشد و اجازه این را ندهیم تا دشمن هویت جوانان ما را بگیرید.

نجفی گفت: باید روحیه ایثارگری و شهادت طلبی توسط بانوان کشور در نهاد خانواده و در میان فرزندان نهادینه و ترویج شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان اظهار کرد: در آخر الزمان دین داری مانند نگه داشتن گلوله آتش در دست است و منظور از گلوله آتش همین گوشی های همراه است که در صورت غفلت دین را از ما می گیرد.

وی گفت: شما مادران ستون خانواده هستید و نقش اساسی در تربیت فرزندان خود دارید، متاسفانه ماهواره و فضای مجازی تهدیدی برای بنیان خانواده است، شما بانوان در صف اول مقابله با تهدیدات فرهنگی و آگاه‌سازی جوانان از توطئه‌های دشمنان قرار دارید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان اظهار کرد: بزرگترین هنر مادران و همسران در دوران دفاع مقدس تربیت و پشتیبانی از رزمندگان در شرایط بسیار سخت جنگ تحمیلی بود اما شرایط کنونی با دهه شصت فرق دارد، خط مقدم جبهه تغییر کرده و مرز حضور دشمن در خانه هاست.

نجفی گفت: این بار زنان و دختران و نسل آینده مورد هجمه های مستقیم و گوناگون مانند اعتقادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دشمن قرار گرفته اند.

فرمانده سپاه ناحیه فراهان خاطر نشان کرد: بزرگترین هنر مادران و همسران در دوران دفاع مقدس تربیت و پشتیبانی از رزمندگان در شرایط بسیار سخت جنگ تحمیلی بود، امروز هم شما نقش مقدس مادری در گام دوم انقلاب دارید و ماحصل آن را در رویش‌های انقلاب در نسل جوانی می‌بینیم که داوطلب حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در آن سوی مرز‌های جغرافیایی کشورند تا مرز‌های اعتقادی‌شان را پاس دارند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یک =