برداشت ۹۰ کیلو زعفران در فراهان

سرپرست فرمانداری فراهان از آغاز برداشت گل زعفران در فراهان خبر داد و گفت: از هر هکتار سه کیلو زعفران برداشت می شود که تولید محصول را به ۹۰ کیلوگرم در سال خواهد رساند.

حسین معمارنیا، سرپرست فرمانداری فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: کشت زعفران به عنوان یکی از محصولات کم توقع از نظر نیاز آبی و با ارزش افزوده بالا برای افزایش درآمد کشاورزان منطقه در اولویت برنامه های جهاد کشاورزی شهرستان در راستای اصلاح الگوی کاشت در سطح منطقه فراهان است.

معمارنیا افزود: در حال حاضر به صورت پراکنده ۳۰ هکتار از اراضی شهرستان به کشت زعفران اختصاص دارد که کار خود را از چهار سال گذشته به صورت رسمی آغاز کرده است و شاهد برداشت سه کیلوگرم در هر هکتار در سال های اوایل کاشت هستیم.

سرپرست فرمانداری فراهان اظهارکرد: برداشت سه کیلوگرمی زعفران از هر هکتار از اراضی زیرکشت، تولید زعفران شهرستان را به ۹۰ کیلوگرم در سال می‌رساند که در سال گذشته نیز برداشت حدود ۶۰ کیلوگرمی در شهرستان رقم خورد و هر ساله انتظار افزایش برداشت نیز می‌رود.

وی گفت: با توجه به اینکه کشت زعفران در سطح شهرستان در حال توسعه است، می‌تواند در سال‎های آینده محصول بیشتری برداشت شود و علاوه بر اشتغالزایی به رونق اقتصادی شهرستان هم کمک کند.

معمارنیا خاطرنشان کرد: شهرستان فراهان چند سالی است زمین های خود را به طلای سرخ مزین کرده است، با آغاز آبان ماه، برداشت زعفران در مزارع زعفران این شهرستان آغاز شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 13 =