مصرف ۲۶۰ تن آسفالت برای بهسازی محورهای مواصلاتی فراهان/۴۷۰ تابلو علائم ایمنی در جاده های فراهان نصب شده است

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای فراهان با بیان اینکه علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی نقش بسزایی در کاهش حوادث جاده ای و تلفات ناشی از آن دارد، گفت: علائم نصب شده شامل تابلوهای ایمنی، اخباری و مسیر نما است و از ابتدای امسال ۲۵ مترمربع تابلوهای اطلاعاتی و ۴۷۰ تابلو ایمنی در محورهای مواصلاتی فراهان نصب شده است.

مهدی فراهانی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: یکی از مهمترین وظایف راهداران حفظ و صیانت از حریم قانونی راه ها است.

وی بااشاره به اینکه تسطیح و رگلاژ محورهای مواصلاتی شهرستان با هدف ایجاد بستر مناسب برای تردد آسان و ایمن همشهریان اجرایی شده است افزود: در هفت ماه نخست امسال تسطیح و پاکسازی و رگلاژ شانه راه ها و شانه سازی محورهای مواصلاتی حوزه استحفاظی اداره شهرستان فراهان از جمله عملیات انجام شده است.

فراهانی اظهار کرد: آسفالت مصرفی برای لکه گیری و روکش ۲۶۰ تن، تسطیح و رگلاژ محورهای خاکی به طول ۷۸ کیلومتر، شانه سازی محورهای مواصلاتی روستاهای، شیرین آباد، تلخاب، فشک و امیرآباد به طول ۲۵ کیلومتر و همچنین ترانشه برداری به طول ۵ هزار مترمکعب در روستاهای ملک باغی، فردقان و خنجین از ابتدای امسال صورت گرفته است.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای فراهان با بیان اینکه علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی نقش بسزایی در کاهش حوادث جاده ای و تلفات ناشی از آن دارد، گفت: علائم نصب شده این مدت شامل تابلوهای ایمنی، اخباری و مسیر نما است و از ابتدای امسال ۲۵ مترمربع تابلوهای اطلاعاتی و ۴۷۰ تابلو ایمنی در محورهای مواصلاتی فراهان نصب شده است.

وی ادامه داد: همچنین همکاران ما علاوه بر نصب علائم اقدام به خط کشی ۸۵ کیلومتر مسیر، نصب ۱۵۰ست گارد ریل به طول ۶۰۰متر کرده اند.

فراهانی نصب ۱۸ مورد چراغ چشمک زن و پلیسی را از دیگر اقدامات راهداری فراهان دانست و گفت: یکی از مهمترین دغدغه های اجتماعی کاهش تعداد سوانح جاده ای و تلفات جانی و مالی ناشی از آن است که تحقق این هدف علاوه بر افزایش ضریب ایمنی تردد از طریق نصب و نگهداری علائم و تابلوهای مختلف جاده ای، با فرهنگ سازی و تشویق کاربران جاده به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی امکان پذیر خواهد بود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: فراهان به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی که دارد زمستان زود هنگامی را تجربه می‌کند که در همین زمینه ۳۵۰تن شن و ماسه و ۲۰۰ تن نمک برای طرح زمستانی در راهداری فراهان انباشت شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 12 =