دشمنی عمیق آمریکا با اصل نظام اسلامی و ملت ایران است

امام جمعه فرمهین گفت: انسان مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود و در مذاکرات سال‌های اخیر و بعد از برجام، کاملاً مشخص شد که موضوعاتی همچون هسته‌ای و موشکی، مسئله اصلی نیستند بلکه مخالفت و دشمنی عمیق آمریکا با اصل نظام اسلامی و ملت ایران است.

به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام رضا یعقوبی، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر فرمهین ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: امام خمینی(ره) در پنجم آذر ۱۳۵۸، فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند و فرمودند؛«مملکتی که ۲۰ میلیون جوان دارد، باید بیست میلیون ارتش داشته باشد».

وی افزود: بسیج در تاریخ انقلاب اسلامی نه به عنوان یک نهاد نظامی صرف، بلکه به عنوان یک مکتب فرهنگی و ارزشی و کلمه طیبه‌ای که در بین همه اقشار ملت ایران ریشه دوانیده است.

یعقوبی با اشاره به رونمایی از جدیدترین دستاورد نیروی دریایی سپاه اظهارکرد: این ناو اقیانوس پیما که ناو شپتیبانی و اطلاعاتی است و قابلیت های بسیاری دارد نمونه ای دیگر از خودکفایی به دست جوانان این مرز و بوم است.

امام جمعه فرمهین با اشاره به عوامل پیشرفت در اقتصاد کشور گفت: علم و فناوری، نیروی انسانی، مواد اولیه، انرژی، سرمایه و بازار مصرف از عوامل موثر در اقتصاد هر کشوری هستند.

وی افزود: کاهش واردات مواد مصرفی، افزایش تولید داخلی، افزایش صادرات تولیدات داخلی سبب ایجاد قدرت اقتصادی کشور می شود.

یعقوبی اظهارکرد: واردات کالاهابی مصرفی و خام فروشی تاثیر مستقیم بر ضعف اقتصادی یک کشور دارد.

امام جمعه فرمهین با اشاره به مذاکره با غرب گفت: انسان مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود و در مذاکرات سال‌های اخیر و بعد از برجام، کاملاً مشخص شد که موضوعاتی همچون هسته‌ای و موشکی، مسئله اصلی نیستند بلکه مخالفت و دشمنی عمیق آمریکا با اصل نظام اسلامی و ملت ایران است.

وی با اشاره به آمار جذب سرمایه خارجی گفت:  از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۴ در سال های اوج مذاکره با غرب کمترین میزان جذب سرمایه خارجی را داشتیم. و در سال های درگیری با غرب بالاترین میزان جذب سرمایه خارجی ثبت شده است.

یعقوبی گفت: هر چه سمت مذاکره و ارتباط با غرب رفتیم، ضرر بیشتری نصیب ما شده است و دولتمردان ما باید از این مسائل عبرت بگیرند.

امام جمعه فرمهین با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور آمریکا گفت: در حالی که در کشور آمریکا درگیری های خاصی برقرار است دولتمردان ما باید از این فرصت برای رفع مشکلات و نواقص استفاده کنند.

وی اظهارکرد: رهبری معظم انقلاب با چشم تیزین خود همه مسائل را زیر نظر دارد و مدام با بیانات خود به ما پیام می دهد مسئولان باید رهنمودهای رهبری را پیش بگیرند تا بر مشکلات فائق بیاییم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =