رفع تصرف۵۰۰ هکتار از اراضی ملی فراهان / اجرای ۱۰۰ هکتار طرح بیولوژیک در روستای آرزومندرئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان خبر داد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان گفت: ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی و طبیعی این شهرستان با اجرای طرح جداسازی اراضی ملی از مستثنیات و با نصب بنچ مارک(نصب قطعات چند صد کیلوگرمی در زمین ) رفع تصرف و به دولت بازگشت داده شد.

مهدی جودکی، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی و طبیعی این شهرستان با اجرای طرح جداسازی اراضی ملی از مستثنیات و با نصب بنچ مارک(نصب قطعات چند صد کیلوگرمی در زمین ) رفع تصرف و به دولت بازگشت داده شد.

وی افزود: این اراضی با اجرای ۱۶ کیلومتر طرح جداسازی اراضی ملی از مستثنیات در شهر خنجین شهرستان فراهان از دست متجاوزان خارج و به دولت بازگشته است.

جودکی اظهارکرد: اجرای طرح جداسازی اراضی ملی از مستثنیات با هدف آگاهی مردم از اراضی ملی شهرستان فراهان، حفاظت از اراضی ملی، احیای خاک و رفع تصرف اراضی انجام شده‌است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان اجرای طرح آبخیزداری در شهر خنجین را از دیگر اقدامات این اداره در سال جاری عنوان کرد و گفت: یک هزار و ۶۰۰ متر مکعب گابیون بندی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال در این شهر اجرا شده‌است.

وی افزود: اجرای این طرح‌ها با هدف جلوگیری از فرسایش آبی، تغذیه قنوات و سفره‌های زیر زمینی، جلوگیری از سیلاب و حرکت رسوبات از بالادست حوزه‌های آبخیز در شهرستان فراهان انجام شده‌است.

جودکی اظهارکرد: با توجه به اینکه بیشتر آبراهه های استان مرکزی به تالاب میقان ختم می شود اجرای طرح‌ آبخیزداری و بیولوژیک در اراضی آبخیز استان نقش مهمی در جلوگیری از ورود رسوبات از بالا دست به تالاب و حرکت ریزگرد در این منطقه دارد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان از اجرای ۱۰۰ هکتار طرح بیولوژیک (کپه کاری) در روستای آرزومند این شهرستان خبرداد و گفت: این طرح با هدف تقویت پوشش گیاهی منطقه، ذخیره نزولات آسمانی، تغذیه سفره های زیر زمینی و کاهش فرسایش بادی و آبی انجام شده‌است.

جودکی افزود: ۵۰ هکتار طرح بیومکانیک (چاله فلسی) برای تقویت پوشش گیاهی شهرستان فراهان امسال انجام شده‌است.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌های آبخیزداری و بیومکانیک در راستای تحقق شعار جهش تولید و طرح ۹ در ۹۹ در شهرستان فراهان انجام شده‌است. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 7 =