ایران در تولید واکسن سابقه درخشانی دارد/ واردات واکسن از کشوری که ایران را تحریم دارویی کرده قابل‌اعتماد نخواهد بود

دکتر جباری گفت: واردات واکسن کرونا از کشوری که ایران را تحریم دارویی می کند و اجازه ورود داروهایی مورد نیاز بیماران خاص کشورمان را نمی دهد، قابل اعتماد نخواهد بود.

صابر جباری دکترای پزشکی حرفه ای در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به پیشرفت های قابل توجه ایران در طول این سال ها در عرصه علمی و پزشکی گفت: ایران در تولید واکسن سابقه درخشانی دارد و قبل از انقلاب شروع شده و بعد از انقلاب شتاب گرفته و هم اکنون دانشمندان ایرانی در تهیه واکسن کرونا تلاش های فراوانی انجام دادند که تاکنون بسیار موفق بوده است.

وی افزود: تولید واکسن ایرانی کرونا در فاز تست بالینی است که سه مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشته است، واکسن به تولید انبوه برای عموم مردم رسیده و پیش بینی می شود که این واکسن در سال آینده در اختیار مردم قرار بگیرد.

جباری اظهارکرد: قطعاً ایران در عرصه تولید واکسن بسیار خوب خواهد درخشید و تولید داخلی قابل اعتمادتر است.

دکترای حرفه پزشکی گفت: آمریکا و انگلیس و کشورهای اروپایی محصولات دارویی و واکسن های خود را برای اولین بار بر روی مردم کشورهای جهان سوم آزمایش و امتحان می کنند و پس از مشخص شدن عوارض داروها در صورت تایید خودشان استفاده می کنند.

وی افزود: آمریکا، شرکت داروسازی فایزر را برای اهداف خصمانه هم استفاده می کند نمونه آن استفاده واکسن در کشورهای آفریقایی بود که با واکسن سبب ناباروری زنان نژاد اصیل آفریقایی شدند و ۹۰ درصد زنان اصیل آفریقایی نابارور شدند.

جباری اظهار کرد: فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص ممنوعیت واکسن کرونا مبنی بر بی‌اعتمادی بر واکسن آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی بسیار حکمیانه بود، تجربیات دشمنی‌های روزافزون این کشورها با جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که نباید واردکننده واکسن از این کشورها باشیم.

دکترای حرفه ای پزشکی گفت: کشوری که ما را تحریم دارویی می کند و اجازه ورود داروهایی که نیاز بیماران کشورمان است و حتی اجازه ورود واکسن آنفلوانزا را به ایران نمی‌دهد، حالا یک‌باره اجازه ورود واکسن کرونا را به ما می‌دهد، خدا می‌داند که آنان چه ساخته‌اند و چه می‌خواهند به خورد ملت ایران بدهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =