فعالیت ۸۸ تیم بهداشتی و درمانی در طرح «شهید سلیمانی» فراهان/غربالگری و شناسایی ۲۵ فرد مبتلا به کرونا

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان گفت: از ابتدای طرح شهید سلیمانی تاکنون، ۲۵ بیمار کرونا مثبت در فراهان غربالگری و شناسایی شده‌ است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در فراهان گفت: از آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان فراهان همزمان با سراسر کشور تاکنون در این شهرستان ۸۸ تیم بهداشتی و درمانی ساماندهی شده است.

وی افزود: در قالب این طرح و در شهرستان فراهان، ۳۰ تیم مراقبتی، ۳۵ تیم حمایتی و ۱۶ تیم مراقبت در منزل و هفت تیم نظارتی متشکل از سپاه، بسیج و هلال احمر زیر نظر مرکز بهداشت مشغول به فعالیت می‌باشند.

حجتی با بیان اینکه اجرای این طرح منجر به شناسایی ۲۵ مورد بیمار کرونا مثبت شده است، اظهار کرد: در قالب این طرح تاکنون تعداد ۴۱۷ تست پی.سی.آر و ۷۰ رپید تست (تست سریع) انجام شده است و ۱۲۹ بیمار کرونا مثبت نیز خدماتی را به صورت سرپایی دریافت کرده اند که همگی در کاهش آمار و تعداد مبتلایان و مرگ و میر مؤثر بوده‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان گفت: در این مدت تعداد ۱۵۵۰ خانوار موردحمایت قرارگرفته و بسته‌های معیشتی به آن‌ها تحویل‌شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان فراهان در وضعیت زرد قرار دارد، گفت: هدف این طرح کنترل بیماری و کاهش بار اپیدمی کرونا می باشد، و مطمئناً یکی از دلایلی که این شهرستان را از حالت بحرانی به وضعیت متعادل تر رساند، اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

حجتی خطاب به مردم شهرستان خاطرنشان کرد: باید بدانیم که خطر همیشه در کمین است و تنها با یک سهل انگاری کوچک و یک عادی انگاری ساده فاجعه دوباره شروع شده و چه بسا بسیار طاقت فرساتر از بحران های قبلی باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 7 =