آقای رئیس جمهور دهان منتقدین را نبندید

دولت اگر بخواهد با اقدام ناپخته چند جوان شاکی شود و برخورد گسترده داشته باشد، نشان از این است که دولت صبری ندارد، رئیس‌جمهور بیان می‌کرد که پناه می‌برم به خدا اگر دهان منتقدی را ببندم.

به گزارش فراهان خبر؛ نقد عالمانه در جامعه اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، انتقاد صحیح موجب شناخت نقاط قوّت و ضعف می‌شود و از این طریق به پیشرفت و اصلاح امور می‌انجامد.

نحوه عملکرد دولتمردان سبب شده تا فضا سمت تند کردن نگاه مردم شود، در بحث مؤسسات اعتباری که هیچ جای توجهی نداشت، فضای جامعه تند شد و مردم شعارهای ساختارشکنانه سر دادند.

بارها این دولت، منتقدان خود را با الفاظ زشتی که در شان رئیس‌جمهور نیست، مخاطب قرار داده و آن‌ها را تهدید کرده است، همچنین بارها شاهد تحقیر خبرنگاران و مردم توسط وزرای دولت بوده‌ایم.

ناکارآمدی دولت سبب سنت‌شکنی و تند شدن مردم در جامعه شده است. در مراودات جامعه وقتی فردی فضا را تند می‌کند و به منافع طرف مقابل آسیب می‌زند و پاسخگو نیست؛ فضای هیجانی و غیر عقلانه ایجاد می شود.

از آنجایی که هر گونه توهین و هتاکی را به دولت محکوم می کنیم، فیلم منتشر شده با عنوان هتاکی به رئیس جمهور حاکی از این است که چند جوان با طنز و خنده این حرف را می زند و تمرکز دولت و قوه قضائیه روی این چند جوان وجه ای ندارد.

 دولت هم بابد در برخورد با مردم هم ادب و اخلاق را رعایت کند، وقتی بزرگ یک خانواده ادب را راعایت نمی کند، چگونه انتظار دارد، فرزندان آن خانواده هم ادب و اخلاق را رعایت کنند؟!

در مسئله گران شدن یک‌شبه بنزین و اغتشاشات خیابانی که خدشه به اعتبار و حیثیت نظام زد، رئیس‌جمهور فردای آن روز با یک نیش خندی  مردم را به تمسخر می‌گیرد و می‌گوید؛« من هم صبح جمعه از این مسئله باخبر شدم» و مردم در برابر ابن رفتار رئیس‌جمهور خویشتن‌داری کردند.

دولت اگر بخواهد با اقدام ناپخته چند جوان شاکی شود و برخورد گسترده داشته باشد، نشان از این است که دولت صبری ندارد، رئیس‌جمهور بیان می‌کرد که پناه می‌برم به خدا اگر دهان منتقدی را ببندم.

درواقع دولت امروز حق حیات را از این جوانان سلب کرده است، یک ازدواج ساده هم برای جوانان دیگر ممکن نیست، وقتی حق حیات وزندگی را از جوانان به دلیل سوء مدیریت‌های عمدی گرفته می‌شود، این واکنش‌ها کاملاً طبیعی است و دولت نباید به واکنش‌هایی که خودش ایجاد کرده است، موضع‌گیری کند.

جواد یاری، کارشناس سیاسی

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + ده =