عملیات آبخیزداری در ۱۵۰ هکتار از عرصه‌های شهرستان فراهان کلید خورد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان گفت: عملیات آبخیزداری شامل اقدامات بیولوژیک و کپه‌کاری در سطح ۱۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان کلید خورده و تا پایان سال انجام می‌شود.

مهدیار جودکی، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: عملیات آبخیزداری شامل اقدامات بیولوژیک و کپه‌کاری در سطح ۱۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان کلید خورده و تا پایان سال انجام می‌شود.

وی افزود: اعتبار تخصیص داده شده برای این طرح دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است و با اجرای آن علاوه بر متراکم‌سازی پوشش گیاهی، از فرسایش خاک جلوگیری شده و بستر ذخیره اصولی نزولات جوی فراهم می‌شود.

جودکی اظهارکرد: عملیات ایجاد کمربند حفاظتی به طول ۱۶ کیلومتر با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نیز در این شهرستان انجام می‌شود که این اقدام منجر به آگاه‌سازی مردم در خصوص عدم تصرفات در اراضی ملی است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان گفت: چهار طرح گابیون‌بندی حوزه آبخیز خنجین با اعتبار ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال نیز از محل صندوق توسعه ملی همزمان با دهه فجر در شهرستان فراهان به بهره‌برداری رسید.

جودکی با اشاره به اینکه طرح مذکور به میزان یک هزار و ۵۵۰ متر مکعب حجم دارد، خاطرنشان کرد: جلوگیری از فرسایش خاک و سیلاب، تغذیه سفره منابع آب زیرزمینی و نگه داشتن رسوبات در بالا دست حوزه آبخیز از جمله اهداف ایجاد این سازه‌ها است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =