غرس ۲۰ هزار اصله نهال در فراهان

در هفته منابع طبیعی در فراهان، بیش از ۲۰ هزار اصله نهال غرس می‌شود؛ که این نهال‌ها شامل زبان گنجشک، سنجد، نیلک ، سرو خمره‌ای و ارغوان است.

به گزارش فراهان خبر؛ همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، تعدادی نهال توسط مسئولان شهرستان فراهان در مجتمع پارک کوثر فرمهین غرس شد.

جودکی، مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان در حاشیه این مراسم با اشاره به برنامه این هفته گفت: در هفته منابع طبیعی در فراهان، بیش از ۱۵ هزار اصله نهال غرس می‌شود؛ که این نهال‌ها شامل زبان گنجشک، سنجد، نیلک ، سرو خمره‌ای و ارغوان است.

وی افزود: این تعداد نهال ها در بین شهروندان فراهانی به صورت رایگان توزیع می شود.

همچنین در ادامه رضا سربندی، شهردار فرمهین با اشاره به اقدامات شهرداری در هفته منابع طبیعی گفت: شهرداری فرمهین در هفته منابع طبیعی ۴ هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر در سطح شهر غرس می‌کند.

وی افزود: زمینی به مساحت یک هکتار برای ایجاد سایت آموزشی گیاه‌شناسی در مجتمع پارک کوثر فرمهین در نظر گرفته شده است که در این سایت و در این هفته بیش از ۱ هزار انواع درختان مثمر کاشته می‌شود.

سربندی خاطر نشان کرد: شهروندانی که قصد کاشت نهال در پیاده رو و حیاط خود دارند جهت تحویل نهال رایگان به مسئول فضای سبز شهرداری مراجعه کنند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 15 =