بستری بیماران کووید ۱۹در فراهان به صفر رسید/ برگزاری دور همی، تجمع و مجالس عزا ممنوع است

مدیر شبکه بهداشت فراهان گفت: بستری بیماران مبتلا به کووید۱۹ در این شهرستان از هفته گذشته تاکنون به صفر رسیده و در حال حاضر هیچ فردی به دلیل این بیماری در بیمارستان تحت درمان نیست.

محمدرضا حجتی، مدیر شبکه بهداشت فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: بستری بیماران مبتلا به کووید۱۹ در این شهرستان از هفته گذشته تاکنون به صفر رسیده و در حال حاضر هیچ کس به دلیل این بیماری در بیمارستان تحت درمان نیست.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در مجموع ۱۴۳ نفر در این شهرستان بستری و پس از طی مراحل درمانی مرخص شدند و چند روزی است که هیچ کس بستری نشده است.

انجام ۲هزار و ۷۵۰ آزماش پی سی آر(تشخیص عفونت) در فراهان

حجتی اظهارکرد: ۲هزار و ۷۵۰ آزماش پی سی آر(تشخیص عفونت) از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان نمونه‌گیری شده که ۶۶۹ مورد آن مثبت بوده و اقدامات لازم درمانی در این خصوص انجام شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان گفت: تعداد جان باختگان ناشی از بیماری کووید۱۹ نیز از ابتدا تاکنون ۴۷ نفر بوده و در حال حاضر این منطقه به لحاظ شرایط کرونا در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارد که امکان تغییر این رنگ‌بندی وجود دارد.

شیوع کرونای انگلیسی در شهرستان فراهان

حجتی با اشاره به شیوع کرونای انگلیسی در شهرستان فراهان گفت: مشاهده ابتلای کرونای انگلیسی مربوط به یک سرباز وظیفه ساکن قم بود که در روستای فشک فراهان دوران خدمت سربازی را سپری می‌کند.

وی افزود: با مثبت شدن جواب آزمایش این فرد، از تمام سربازان پاسگاه آزمایش سریع کرونا گرفته شد که تمام موارد منفی اعلام شد و اکنون این سرباز وظیفه در قم قرنطینه است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: از آغاز اجرای این طرح ارتباط تنگاتنگ و تعامل مناسبی بین مسئولان ذیربط وجود دارد و طرح با جدیت پیگیری می‌شود.

همایش توزیع ماسک خانه به خانه در شهر خنجین برگزار شود

وی افزود: با توجه به استقبال کم مردم از ماسک، مقرر شده است همایش توزیع ماسک خانه به خانه در شهر خنجین برگزار شود چرا که اقدام مشابهی در شهر تلخاب برگزار شد و نتایج رضایت‌بخشی از آن حاصل شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فراهان با اشاره به اینکه منتظر اعلام مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم گفت: با توجه به اینکه این شهرستان مهمان پذیر است و در تعطیلات نوروزی میزان جمعیت به شدت افزایش می یابد، بر همین اساس با موافقت ستاد استانی مدیریت کرونا، باید مبادی ورودی شهرستان را کنترل کنیم.

وی اظهارکرد: در راستای ارتقای سلامت مردم، آموزش های لازم برای استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بستر فضای مجازی ارائه شده است و دور همی، تجمع و مجالس عزا ممنوع و درحد امکان تحت کنترل درآمده و چاپ آگهی ترحیم نیز ممنوع اعلام شده است.

حجتی گفت: با توجه به برگزاری مراسم شادی و عروسی در اعیاد رجب و شعبانیه، تذکرات لازم مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و لزوم برگزاری مراسم با حداقل نفرات ارائه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فراهان در خصوص بازرسی های بازار در شب عید گفت: گروه‌های گشت‌ مشترک اصناف، اداره صمت و بهداشت اقدامات بازرسی و نظارت خود را تشدید کرده‌اند و با کوچکترین بی توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی صاحبان صنوف، برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه مسئولان شهرستانی تمایلی ندارند در روزهای پایانی سال، خللی در امرار معاش مردم ایجاد شود بنابراین انتظار می رود همگان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند تا واحدهای صنفی تعطیل نشوند.

حجتی الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم را مهم دانست و گفت: این اقدام تا اوایل بهمن ماه از سوی مردم وضعیت مناسبی داشت، اما به محض اینکه شهرستان به مدت دوهفته از لحاظ بیماری در وضعیت آبی قرار گرفت و تعداد مبتلایان و میزان مراجعات مردم به مراکز درمانی کاهش یافت، عادی انگاری به وجود آمد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز کاهش یافت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان خاطرنشان کرد: چنانچه مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی توجه باشند شهرستان به لحاظ بیماری در وضعیت نارنجی و قرمز قرار می‌گیرد بنابراین برای کنترل و مقابله با بیماری به ناچار، محدودیت های سختگیرانه در سطح شهرستان اعمال می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =