هژمونی استکبار جهانی در حال نابودی است/ آمریکا نظاره‌گر پیر و فرتوت حوادث اوکراین

یاری با اشاره به عملیات روسیه در اوکراین گفت: بر اساس اعترافات روزنامه‌های غربی، شکست‌های اخیر آمریکا نتیجه شکست‌هایی است که از جمهوری اسلامی ایران خورده است، در ۷۰ سال اخیر، هیچ زمانی همانند امروز آمریکا به این اندازه ضعیف و ناتوان نبوده و تنها نظاره‌گر پیر و فرتوتی است.

محمدجواد یاری، کارشناس سیاسی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به بحران اوکراین گفت: هدف آمریکا این بود که روسیه را وارد جنگ کند که علاوه بر هزینه‌های نظامی و اقتصادی، تحریم بین‌المللی را برای این کشور ایجاد کند.

وی افزود: آمریکا تصور نمی‌کرد که روسیه نقشه غرب را متوجه شود و وارد قضیه اوکراین شود.

کارشناس سیاسی گفت: آمریکا و غرب امروز قادر به هیچ اقدامی در قبال روسیه نیست چرا که ۴۰ درصد منابع گازی اروپا از طریق روسیه تأمین می‌شود.

وی با اشاره به تهدید تحریم‌ها از سوی آمریکا گفت: استکبار نفوذ و قدرت خود را ازدست‌داده است، اگر آمریکا روسیه را تحریم کند، روسیه هم با افزایش قیمت گاز فشار سنگینی به کشورهای اروپایی وارد می‌کند و آمریکا هم قادر به تهیه گاز مایع از طریق کشتی برای اروپا نخواهد بود.

یاری افزود: بر اساس اعترافات روزنامه‌های غربی، شکست‌های اخیر آمریکا نتیجه شکست‌هایی است که از جمهوری اسلامی ایران خورده است، در ۷۰ سال اخیر، هیچ زمانی همانند امروز آمریکا به این اندازه ضعیف و ناتوان نبوده و تنها نظاره‌گر پیر و فرتوتی است.

کارشناس سیاسی گفت: آمریکا به دلیل مشکلات اقتصادی و عدم مدیریت کرونا و شکست‌های پی‌درپی، آمریکا گذشته نیست و قدرت آمریکا رو به افول است.

وی افزود: در ماجرای اوکراین آمریکا شکست‌خورده و بازنده بازی است و هیچ توانمندی در برابر روسیه ندارد.

یاری اظهار کرد: روسیه این حق را دارد که از خود دفاع کند و با توجه به اینکه قدرت نظامی دوم جهان است، اجازه نمی‌دهد آمریکایی‌ها با منافع مردم روسیه بازی کنند.

وی گفت: روسیه برای تغییر شرایط اوکراین و دور کردن خطر ناتو از مرزهای روسیه، این کشور دست به حمله علیه اوکراین زد .

یاری افزود: این اقدام روسیه واکنش درستی واکنش درستی در قبال اوکراین بود و روسیه اجازه نمی‌دهد منافع مردم این کشور به خطر بیفتد.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: امروز هژمونی آمریکا در حال نابودی است و تنها با تهدید تحریم‌ها به کمک اوکراین در جنگ روسیه رفته است.

وی خاطرنشان کرد: بحران اوکراین نتیجه اعتماد به غرب است و امروز کشورهای دنیا از این مهم باید درس بگیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پنج =