۴ شهرستان استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: تعداد شهرستان های در وضعیت قرمز کرونا نسبت به هفته اخیر افزایش یافته و ۴ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی ثبت شده است.

به گزارش  فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان گفت: براساس جدیدترین رنگ بندی از سوی وزارت بهداشت، در حال حاضر شهرستان های اراک، آشتیان، فراهان و محلات در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و شهرستان شازند از وضعیت قرمز به رنگ نارنجی تغییر رنگ داد.

وی ادامه داد: براساس اعلام وزارت بهداشت شهرستان های تفرش، شازند، خمین و کمیجان در وضعیت نارنجی و پرخطر کرونا و شهرستان های خنداب، دلیجان، ساوه و زرندیه در وضعیت زرد و خطر متوسط کرونا هستند.

وی خاطر نشان کرد: به محض این‌که رعایت پروتکل‌ها را فراموش کنیم مجددا بیماری افزایش خواهد یافت و تجمعات، دورهمی‌ها و ترددهای غیرضروری نقش بسیار مهمی در افزایش بار بیماری دارند.

متولی سلامت استان مرکزی تاکید کرد: متاسفانه هیچ شهرستانی در استان مرکزی در وضعیت آبی و کم خطر کرونا قرار ندارد و رواج بیشتر عادی انگاری شرایط فعلی را بسیار سخت تر و نقشه کرونایی را قرمز تر خواهد کرد لذا بیایید با رعایت موازین بهداشتی و تزریق واکسن محافظ جان خود و خانواده خود باشیم.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + پانزده =