مقدرّات یک سال انسان در شب قدر تعیین می شود

میر مهدی با اشاره به فضیلت شب قدر گفت: در شب قدر مقدّرات یک سال انسان‌ها بر حسب شایستگی‏‌ها و لیاقت‌هایشان تعیین می‏‌ شود.

حجت الاسلام میرمهدی، کارشناس مذهبی در گفتگو با فراهان خبر گفت: ماه رمضان، ماه مهمانی خدا دارای فیض و برکت خاصی است، در این ماه درهای جهنم بسته و درهای بهشت گشوده می شوند.

وی افزود: رمضان ماهی است که در آن همه چیز اختصاص به خداوند دارد و انسان‌ها باید از این فرصت و ماه با ارزش به بهترین نحو بهره‌مند شوند.

میرمهدی با اشاره به اهمیت شب قدر افزود: در شب قدر مقدّرات یک سال انسان‌ها بر حسب شایستگی‏‌ها و لیاقت‌هایشان تعیین می‏‌ شود.

این کارشناس مذهبی با اشاره به فضیلت شب قدر اظهارکرد: شب قدر، شبی است که در تمام سال هیچ شبی به فضیلت آن نمی رسد و عمل در آن بهتر از عمل در هزار ماه است.

میرمهدی با اشاره به اینکه ‌شب قدر با هزار شب برابر است، گفت: خدا شب قدر را قرار داد تا اثر هزار ماه انحرافی را که بنی‌امیه در تاریخ گذاشتند، خنثی کند و در تاریکترین برهه تاریخ، نوری برای شناختن مسیر صحیح بعد از پیامبر(ص) تاباند.

وی گفت: در شب‌های قدر خداوند به جبرئیل امر می‌کند که با لشگر بزرگ ملائکه به زمین بیاید و برای بندگان طلب خیر و نیکی کنند.

این کارشناس مذهبی افزود: در شب‌های پر فضیلت قدر خداوند از گناهان تمامی بندگانی که خاضعانه طلب مغفرت می‌کنند می‌گذرد جز کسانی که دائم‌الخمر بوده، عاق والدین باشند، قاطع رحم بوده و یا کسانی که با مؤمنان دشمنی بورزند.

وی خاطر نشان کرد: خداوند متعال در شب قدر، به وسیلۀ فرود آمدن فرشتگان، استجابت دعا، لطافت روح، و دوری از دوزخ، مؤمنان را پذیرایی می کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سیزده =