آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در موعد مقرر برگزار می‌شود

حسن مروتی گفت: آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ‌های مقرر در روز‌های چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه بدون تعویق برگزار می‌شود.

به گزارش فراهان خبر؛ حسن مروتی سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در تاریخ‌های مقرر در روز‌های چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه بدون تعویق برگزار می‌شود، گفت: با توجه به اینکه بخش عمده فرایند اجرایی برگزاری آزمون همچون طراحی سؤالات، چاپ دفترچه سؤالات آزمون و پاسخنامه‌ها به پایان رسیده و مراحل قرنطینه در حال انجام است لذا امکان تعویق آزمون کارشناسی ارشد وجود ندارد.

در دو سال گذشته، زمان‌بندی برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به دلیل شیوع ویروس کرونا تغییر کرد و با تعویق آزمون‌های ورودی، دانشگاه‌ها با مشکلات زیادی در برنامه‌ریزی ثبت نام دانشجویان مواجه شدند. بر این اساس، با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس ضرورتی برای تغییر زمان‌بندی آزمون‌های سال جاری از جمله کارشناسی ارشد وجود ندارد و برگزاری به موقع آزمون‌ها باعث اعلام نتایج نهایی در شهریورماه و شروع سال تحصیلی جدید از مهر ماه می‌شود.

فاصله اجتماعی در برگزاری آزمون کارشناسی ارشد بیشتر از مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور درباره رعایت فاصله اجتماعی در کنکور کارشناسی ارشد، گفت: داوطلبان اصلاً نگران این موضوع نباشند چرا که حفظ سلامت داوطلبان عزیز در اولویت است، سازمان سنجش تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا است و بر اساس مصوبه این ستاد، فاصله اجتماعی در کنکور کارشناسی ارشد یک متر اعلام شده است، اما سازمان سنجش آموزش کشور قبل از دریافت مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، فاصله اجتماعی آزمون یادشده را یک و نیم متر برنامه‌ریزی کرده بود که با توجه به کمتر بودن تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در مقایسه با آزمون سراسری، رعایت فاصله یک و نیم متر در حوزه‌های امتحانی اجرا می‌شود.

دکتر مروتی با تأکید بر اینکه با توجه به حضوری شدن کلاس‌های دانشگاهی و مؤسسات آموزشی و درخواست‌های واصله از داوطلبان به این سازمان مبنی بر تغییر حوزه آزمون کارشناسی ارشد از شهرستان محل اقامت به شهرستان محل تحصیل، گفت: برای مساعدت به این گروه از داوطلبان تمهیداتی اندیشیده شده، تا در صورتی که محل تحصیل آن‌ها با محل اقامتشان متفاوت است و حوزه امتحانی خود را با توجه به محل اقامت تعیین کردند، بتوانند در صورت تمایل نسبت به تغییر حوزه امتحانی خود به شهر محل تحصیل از تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ لغایت ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ به سامانه جامع آزمون مذکور در درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و اقدام کنند.

این امکان فقط برای افرادی ایجاد شده که تاریخ فارغ‌التحصیلی خود را در زمان ثبت‌نام از تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ به بعد درج کردند. به عبارتی دیگر، این افراد هنوز دانشجو بوده و مجبور به مراجعه به دانشگاه محل تحصیل هستند. ضمناً داوطلبانی که برای تغییر شهرستان محل برگزاری آزمون اقدام کنند، اجازه حضور در جلسه آزمون حوزه شهرستان قبلی را ندارند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =