اختصاص ۲۵ هزار میلیارد تومان به طرح رتبه‌بندی معلمان/اجرای طرح از شهریورماه

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس با اشاره به اختصاص ۲۵ هزار میلیارد تومان به طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان گام موثری در حل مشکلات این قشر است که از شهریور ماه امسال وارد فاز اجرایی خواهد شد.

به گزارش فراهان خبر به نقل از ولی‌الله بیاتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد تومان به طرح رتبه بندی معلمان اختصاص داده شده که از شهریورماه امسال پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ با تصویب مجلس همچنین ۹۰ هزار میلیارد تومان به بازنشستگان کشوری و ۴۰ هزار میلیارد تومان به بازنشستگان لشکری پیش بینی شده است.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان گام موثری در حل مشکلات این قشر است که از شهریور ماه امسال لحاظ خواهد شد که به مرور و با اجرای آن ایرادات این طرح نیز مشخص و برطرف خواهد شد.

بیاتی با اشاره به اعتراضات معلمان گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان چندین سال بلاتکلیف مانده بود و باید زودتر از اینها اجرایی می‌شد، دیر اجرایی شدن این طرح موجب اعتراضاتی از سوی معلمان شد که شاهد بودیم در میان معلمان، عده‌‌ای فرصت طلب که به دنبال براندازی و ایجاد حاشیه برای نظام بودند، شعارهایی خارج از مطالبات صنفی را دنبال کردند و به دنبال صید ماهی خود بودند که باید خط مطالبات صنفی را از اقدامات براندازی و ضد امنیتی جدا کرد، چرا که شعار علیه امنیت ملی با مطالبه صنفی همخوانی ندارد.

وی با بیان اینکه نقش معلم همیشه در تاریخ، تاریخ‌ساز بوده و این معلمان هستند که انسان‌های بزرگ را برای فردای کشور تربیت می‌کنند، تاکید کرد: معلم به انسان‌های فردای جامعه علم و ادب می‌آموزد و هدایت و رهبری جامعه به کار و عمل معلمان وابسته است، قطعا بستن خیابان دور از شان معلم است و معلمانی که به دنبال مطالبات صنفی خود هستند خط خود را از فرصت‌طلبان جدا می‌دانند.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم دولت و هم مجلس به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان مصمم هستند و این طرح را اجرا می‌کنند، در شرایط فعلی که کشور در حال مذاکره است، تجمع و اعتراضات تجمعی به صلاح کشور نیست.

بیاتی در ادامه از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس قدردانی و اظهار کرد: مسوولان باید قدر این مردم را بدانند و برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سه =