تشدید کنترل بازار و نظارت و بازرسی از فروشگاهها و مغازه های مواد غذایی شهرستان فراهان

ابوالقاسم آقازیارتی، فرماندار شهرستان فراهان از بهره‌گیری از ظرفیت بسیج برای کنترل و نظارت صحیح بر بازار کالاهای اساسی در شهرستان خبر داد.

ابوالقاسم آقازیارتی، فرماندار شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر از بهره‌گیری از ظرفیت بسیج برای کنترل و نظارت صحیح بر بازار کالاهای اساسی در شهرستان خبر داد.

وی با بیان اینکه نیروهای بسیج طی سال‌های گذشته همواره در شرایط سخت بازار به میدان آمده و با کمک به سازمان‌های متولی امر، زمینه افزایش نظارت بر واحدهای متخلف را فراهم کرده‌اند؛ گفت: بسیج با تمام ظرفیت و توان به کمک دستگاه های اجرایی و نظارتی برود.

آقازیارتی افزود: دستگاههای مسئول نسبت به تامین کالاهای اساسی از جمله روغن ، قند ، شکر ، گوشت منجمد و… با اولویت اقدام کنند.

فرماندار فراهان با تاکید بر اینکه در چرخه توزیع کالاها کلیه شهرها و روستاهای بزرگ مدنظر مسئولان مربوطه باشد، اظهارکرد: در تعیین عاملین فروش کسانی که در دوره های قبلی سابقه خوبی نداشته و از امتیاز مربوطه در جهت تنظیم بازار سوء استفاده کرده و مردم را در تامین کالاهای مورد نیاز خود دچار مشکل نموده اند، حتما بایستی توسط دستگاههای مسئول حذف شوند.

وی با اشاره به در نظر گرفتن واگذاری سهمیه به فروشندگان به میزان نیاز و بر اساس سرانه جمعیت تاکید کرد و گفت: در تعیین عاملین فروش ضمن بررسی صلاحیت ها و سوابق آنان می بایست انحصاری که به غلط و با زد و بند در گذشته شکل گرفته است از بین رفته و هر فردی که توانایی دارد، می تواند در این راستا اقدام کند.

فرماندار فراهان بیان کرد: کلیه معرفی نامه ها و تعیین سهمیه ها فقط از سوی فرمانداری انجام خواهد شد و فروشندگان کالا برای مصرف کننده نهایی می بایست بر اساس ثبت کد ملی و شماره تلفن همراه و سهمیه ای که برای هر خانواده مشخص خواهد شد، اقدام به فروش نمایند.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است با متخلفان جدی برخورد شود تا شاهد گرانفروشی و تخلفات دیگر نباشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دوازده =