جاماندگان و متقاضیان جدید یارانه‌‌های کمک‌معیشتی بخوانند‌

با راه‌‌اندازی سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها تا چند روز آینده، متقاضیان جدید یارانه‌‌های کمک‌معیشتی یا انصرافی‌های سال‌های 92 و 93 می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت این سازمان مراجعه کنند.

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بعد از واریز یارانه کمک معیشتی برای ۲۳ میلیون سرپرست خانوار که جمعیتی بیش از ۷۲ میلیون نفر از شهروندان کشور را شامل می‌شود، تعدادی از مردم در تماس با خبرگزاری فارس نسبت به حذف یارانه خود اعتراض کردند و نحوه ثبت اعتراض خود را جویا شدند.

به گفته مدیرکل روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ‌سامانه مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در موضوع یارانه کمک‌معیشتی به آدرس (https://hemayat.mcls.gov.ir/) به دلیل مراجعه ناگهانی جاماندگان یارانه‌ها با کندی مواجه شده است.

وی گفت: دو سامانه (https://hemayat.mcls.gov.ir/) و (refahdb.mcls.gov.ir‌) ‌صرفاً برای کسانی است که‌ نسبت به دهک‌بندی خود اعتراض دارند.

وی اضافه کرد:‌ ثبت‌نام‌های جدید یارانه کمک‌ معیشتی باید ‌‌به سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سامانه این سازمان مراجعه کنند که این سامانه هنوز فعال نشده است اما مطمئن باشند به محض فعال شدن و ثبت نام و دارا بودن شرایط، حتما یارانه کمک‌معیشتی این افراد واریز می‌شود.

‌خبرنگار فارس همچنین در تماس با سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مسئله اعتراض مردم را جویا شد که یک مقام آگاه در این سازمان گفت: سازمان هدفمندسازی‌ یارانه‌ها قرار است فقط برای کسانی که تاکنون یارانه‌ای دریافت نکرده‌اند و یا در سالهای ۹۲ و ۹۳ از یارانه انصراف داده‌اند که اصطلاحا جامانده یارانه نامیده می‌شود، در سامانه‌ای که ظرف دو سه روز آینده از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام می‌شود، ثبت‌نام کنند. 

این مقام آگاه گفت: بقیه اعتراضات شامل کسانی که در ماه‌های قبل یارانه دریافت می‌کردند و به هر دلیلی یارانه کمک معیشتی آنها حذف شده و یا کسانی که نسبت به میزان دریافت یارانه خود اعتراض دارند، باید به سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.

این مقام آگاه ادامه داد: طبق قانون، پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان که در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد، کار پایش و بررسی اطلاعات متقاضیان یارانه را انجام می‌دهد و بعد از احراز صلاحیت افراد، کسانی که جامانده محسوب می‌شوند، پس از آن باید در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها ثبت‌نام کنند.

گفتنی است، ضرورت دارد هماهنگی دقیق‌تری بین مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در شرایطی که یارانه معیشتی عده‌ای از هموطنان حذف شده است، وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =