شناخت شاکله اصلی فکر و اندیشه امام(ره) راه تحریف را سد می‌کند/اندیشه‌های رهبر انقلاب استمرار اندیشه‌های امام خمینی (ره) است

یاری گفت: با اشاره به اینکه شناخت شاکله اصلی فکر و اندیشه امام(ره) راه تحریف را سد می‌کند افزود: امام(ره) همواره طرفدار برقراری عدالت بود و نابرابری اقتصادی و اشرافی گری را رد می‌کرد.

محمدجواد یاری، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به ضرورت بازخوانی اصول و مبانی امام خمینی(ره) گفت: باید مکتب امام راحل برای همگان تبیین شود و تنها راه مقابله با تحریف مکتب امام(ره) بازخوانی مکتب ایشان است.

وی افزود: همه باید در راه حفظ و حراست از مکتب امام(ره) همواره تلاش کنیم، امام خمینی(ره) با رهبری حکیمانه خود انقلاب را به پیروزی رساند و نظام اسلامی را در ایران مستقر کرد.

یاری اظهارکرد: مدیریت حضرت امام(ره) همه جانبه و منظومه ای بود و اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی از مهم ترین شاخصه های خط امام(ره) است.

این کارشناس سیاسی اظهارکرد: اتکا به کمک الهی و اعتماد به صدق وعده‌ی الهی یکی دیگر از شاخص های خط امام راحل می باشد.

وی گفت: ایشان در دوران حیات و مبارزات خویش فقط برای رضای خدا و با اتکا به قدرت لایزال الهی قدم بر می داشت.

یاری افزود: ضدّیت با استبداد و استکبار یکی دیگر از شاخص های مکتب فکری امام و خط امام محسوب می شود و همواره قطع دست اجانب از مملکت اسلامی را مانع سلطه استکبار می دانست.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اعتقاد راسخ به نقش و اراده مردم اظهارکرد: امام راحل همواره معتقد بود که اگر در کنار توفیقات الهی، این اعتماد و اتکا به نیروهای مردمی نبود، اساساً نهضتی و انقلابی در ایران شکل نمی گرفت.

وی افزود: توجه به حفظ استقلال کشور، تاکید بر حفظ وحدت و اصرار بر سازندگی کشور از دیگر شاخصه های مکتب امام(ره) است.

یاری با اشاره به اینکه نباید از خطر تحریف مکتب امام(ره) غفلت کرد، گفت: دشمنان و جریان های مخالف تلاش می کنند تا تصویری وارونه و جناحی از امام به جامعه عرضه کنند.

وی با اشاره به اینکه شناخت شاکله اصلی فکر و اندیشه امام(ره) راه تحریف را سد می‌کند افزود: امام(ره) همواره طرفدار برقراری عدالت بود و نابرابری اقتصادی و اشرافی گری را رد می کرد.

وی اظهارکرد: امام(ره) بر حفظ منافع ملی تاکید داشت و نرفتن زیر سلطه استکبار را همواره در نظر داشتند.

این کارشناس سیاسی گفت: برخی از یاران امام و انقلاب در طی این سال ها به طیف های مختلفی تبدیل شدند و از مسیر اصلی انقلاب و امام منحرف شدند. نباید به جریان تحریف اجازه مصادره امام(ره) را بدهیم.

یاری با بیان اینکه اندیشه های رهبری استمرار اندیشه های امام خمینی (ره) است، گفت: بهترین تفسیر از امام راحل مقام معظم رهبری است و تمام اندیشه های وی را در ابعاد فکری مقام معظم رهبری متبلور است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =