پیروزی ولز در پلی آف و صعود به جام جهانی/ بیل و رفقا در گروه ایران؛ دشوارترین گروه تاریخ برای یوزهای پارسی

تیم ملی فوتبال ولز در مسابقه پلی آف اروپا موفق شد با نتیجه یک بر صفر اوکراین را شکست دهد و به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کند.

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تیم ملی ولز در آخرین دیدار پلی آف خود به مصاف اوکراین رفت و با نتیجه یک بر صفر این تیم را شکست داد و جواز حضور در جام جهانی قطر ۲۰۲۲ را به دست آورد و با قرار گرفتن در گروه B همگروه ایران شد.

تک گل ولز در این بازی با گل به خودی «یارمولنکو» بازیکن اوکراین به ثمر رسید تا یاران گرت بیل پس از ۶۴ سال طعم حضور در جام جهانی را بچشند.

ولز پیش از این فقط یک بار در سال ۱۹۵۸ به مرحله نهایی جام جهانی سوئد راه یافته بود و حالا دومین حضور خود در جام جهانی را در قطر ۲۰۲۲ تجربه خواهد کرد.

با صعود ولز به جام جهانی حالا تمامی رقبای ایران در گروه B جام جهانی مشخص شدند. علاوه بر ایران سه تیم انگلیسی‌زبان در این گروه حاضر هستند.

🔸سخت‌ترین گروه جام جهانی برای ایران

با صعود ولز به جام جهانی ایران در سخت‌ترین گروه ادوار جام جهانی قرار گرفت. 

انگلیس در رتبه پنجم، آمریکا در رتبه پانزدهم، ولز در رتبه هجدهم و ایران در رتبه بیست و یکم رنکینگ فیفا قرار دارند. اگر ولز بصورت مستقیم به جام جهانی صعود کرده بود، در سید سوم قرار می‌گرفت و هیچگاه با تیم ملی همگروه نمی‌شد.

بر خلاف ادوار گذشته که حداقل یک تیم‌ هم تراز در گروه ایران قرار داشت. تیم‌های همطراز همگروه ایران در ادوار جام جهانی به شرح زیر بودند:

۱۹۷۸ پرو

۱۹۹۸ آمریکا

۲۰۰۶ آنگولا

۲۰۱۴ نیجریه و بوسنی

۲۰۱۸ مراکش

با صعود ولز به جام جهانی و قرار گرفتن در گروه B در کنار انگلیس و آمریکا، در این دوره هر ۳ حریف تیم‌ ملی از رقبای سرسخت و قدرتمند هستند.

🔸برنامه کامل گروه B جام جهانی مشخص شد

تیم ملی ولز با شکست اوکراین آخرین تیم گروه B جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر شد تا علاوه بر ایران ۳ تیم انگلیسی‌زبان در این گروه حاضر باشند.

برنامه کامل گروه B جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر به شرح زیر است:

۳۰ آبان

انگلیس – ایران، ساعت ۱۶:۳۰، ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه

آمریکا – ولز، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی

۴ آذر

ولز – ایران، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی

انگلیس – آمریکا، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه البیت

۸ آذر

ولز – انگلیس، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی

ایران – آمریکا، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه الثمامه

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + نوزده =