پاسخ سریع و صریح ایران به اقدامات خصمانه/ توقیف نفتکش ایران و ترور شهید مدافع وطن با پاسخ قاطع همراه شد

هفته گذشته شاهد اتفاقاتی بودیم که اقتدار جمهوری اسلامی ایران را بار دیگر به جهانیان نشان داد و هشداری شد برای تمام بدخواهانی که در فکر اقدامات خبیثانه بر علیه مردم ایران هستند.

 به گزارش فراهان خبر به نقل از سپاس؛ دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه از تلاش برای محدود کردن حرکت و متوقف کردن جمهوری اسلامی و در نهایت به خیال خام خود براندازی این نظام مردمی و اسلامی کوتاه نیامده اند.

از از توطئه و کودتا گرفته تا عملیات نظامی توسط آمریکا همچنین تحریک صدام برای حمله به ایران ترور تحریم و هزاران

جنایت دیگر همه و همه انجام شد تا مقابل خواص مردم ایران در تشکیل نظام اسلامی ایستادگی کنند.

توطئه های دشمنان ایران یکی پس از دیگری با حضور مردم و توکل و توسل به خداوند همچنین امدادهای الهی موجب آبروریزی و شکست بانیان این اقدامات خط بوده است در آن سوی دیگر اقدار جمهوری اسلامی در هر کدام از این خباثت ها موجب سربلندی اقتدار و افتخار آن همراه بوده است.

آمریکایی ها که روزی با کودتا مصدق را برکنار کردند و به کمک محمدرضا پهلوی آمده اند قصد داشتن با کودتای نوژه کار خود را به سرانجام رسانند اما از همان ابتدا کار خود با شکست مقابل این نظام نوپا آغاز کردند.

تحریم و ترور بخش دیگری از اقداماتی بود که با سرکردگی آمریکا و استفاده از عوامل داخلیشان صورت می گرفت که در ادامه نیز با تحریک صدام برای حمله به ایران روبرو شد.

این شیوه ی آمریکا تا به امروز ادامه دارد اما جمهوری اسلامی در مقابل کاری کرده که این دشمن قسم خورده ی مردم ایران را از اقدامات خود پشیمان کند.

طی یک ماه اخیر یک اقدام در زمینه تحریم و توقیف نفتکش ایرانی به دستور آمریکا صورت گرفت همچنین در سوی دیگر یکی از مدافعان حرم توسط جوخه ی ترور به شهادت رسید.

اما پاسخ جمهوری اسلامی به هر دو اقدام جنایتکارانه قاطع و همراه با اقتدار بود.

بازی دشمنان ایران با آتش

الله کرم مشتاقی دبیرسیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان ابراز کرد: جنایت رژیم صهیونیستی بازی با آتش است، باید از این آتش سربی داغ ساخت و به حلق این رژیم ریخت. ظاهراً ضربات اسفند ۱۴۰۰ به لانه موساد در اربیل به اندازه کافی آنها را ادب نکرده است.


مشتاقی گفت: هدف اسرائیل و پیامش هرچه باشد مهم نیست، خواه به برجام مرتبط باشد، خواه به تحولات سوریه و خواه به بهانه‌های بنی‌اسرائیلی که اسرائیلی‌ها این روزها برای توجیه این جنایت اعلام کرده‌اند.

وی تاکید کرد: صهیونیست ها باید تنبیه شوند تنبیهی که اولاً دردناک باشد، ثانیاً بازدارنده باشد، ثالثاً به درازا نکشد، رابعاً نشانگر عمق نفوذ و اطلاعات ما باشد، خامساً آشکار باشد.

 پاسخی به ترور شهید صیاد خدایی

طی روزهای گذشته خبری از حمله ی پهپادی به چند خودرو در اربیل عراق منتشر شد که گزارش‌های تکمیلی نشان داد که در این عملیات چند خودرو هدف قرار گرفته است.

طبق گزارش‌های تکمیلی رسانه‌های عراقی، سه خودرو هدف این پهپاد انفجاری بود که در بزرگراه اصلی شهر اربیل با موفقیت به آنها برخورد کرد.

به نقل از فارس ساعاتی بعد برخی منابع انگلیسی و عربی گزارش دادند که یک تیم از سازمان جاسوسی رژیم موقت صهیونیستی که در این خودروها حضور داشت، هدف اصلی این عملیات پهپادی بود.

حساب توئیتری «اینتل اسکای» که در زمینه تحلیل خطرات و ریسک‌های بین‌المللی، ردیابی پروازهای جهانی و اخبار ویژه بحران‌های مختلف فعالیت می‌کند – مدعی شد در این حمله یک مقام ارشد موساد کشته شده است.

ترس دائم از ایران

محمد میرشکاری؛ کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با سپاس عنوان کرد: ترس ناشی از قدرت و تهدیدکنندگی ایران از سوی رژیم اسرائیل موجب شده است تا این رژیم نسبت به هر کنش کلامی از جانب مسئولین ایرانی در ضدیت با این رژیم عکس‌العمل جدی و خصمانه‌ای در عرصه واقعی نشان دهد.

میرشکاری افزود: از این رو به نظر می‌رسد اولویت قرار دادن برنامه های اطلاعاتی – امنیتی در پیشبرد سیاست خارجی ایران در برابر رژیم صهیونیستی می‌تواند مانع از اقدامات ضد امنیتی رژیم اسرائیل حداقل در برابر ایران شود.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: از سوی دیگر و به شکلی ایجابی ایران می‌تواند در راستای مذاکرات آتی با طرف‌های اروپایی و امریکایی، با افزایش موضوعات امنیتی و سیاسی(ارائه شروطی جهت کاهش نفوذ رژیم اسرائیل در منطقه) جهت کسب دستاوردهای بیشتر اقدام نماید و قدرت‌یابی رژیم اسرائیل را از مسیر کشورهای اروپایی و امریکا مهار نماید.

نفتکش جواب نفت کش

از سوی دیگر یونان نیز طی اقدامی که ناشی از دستور آمریکا و عبرت نگرفت این کشور از رفتار غیر سازنده ی کشور هایی چون انگلیس، کره ی جنوبی و امریکا تصمیم به توقیف نفکش ایرانی کرد که این اقدام نیز با واکنش مقتدرانه ی ایرران در عرصه ی دیپلماسی و اقدام بازدارنده همراه شد.

در پاسخ به اقدام یونان ایران دو نفتکش یونان را توقیف کرد و یونان با توجه به اقدام قاطع و همراه با اقتدار ایران رای خود در خصوص انتقال نفکش ایرانی توقیف شده به آمریکا را متوقف کرد و این نفت کش مجدد به ایران تحویل داده خواهد شد.

دیگر برای همه روشن شده است که ایران در برابر تامین امنیت و حفظ منافع و داشته های خود با کسی شوخی ندارد و هر گونه اقدامی را با پاسخی محکم و پشیمان کننده همراه خواهد ساخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =