آراء نمایندگان مجلس شفاف می‌شود

آقای بحرینی گفت اگر طرح شفافیت قوای سه گانه به نتیجه برسد، آراء نمایندگان مجلس بر روی پارلمان مجازی بارگذاری و قابل مشاهده می شود.

به گزارش فراهان خبر، آقای بحرینی به باشگاه خبرنگاران جوان گفت اگر طرح شفافیت قوای سه گانه به نتیجه برسد، آراء نمایندگان مجلس بر روی پارلمان مجازی بارگذاری و قابل مشاهده می شود.

پارلمان مجازی سامانه‌ای برای شبیه سازی کارکرد‌های مجلس شورای اسلامی است.

بر اساس توضیحی که پیشتر رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس داده، پارلمان مجازی سامانه‌ای برای ارتباط مردم، نخبگان، استادها، رسانه‌ها و گروه‌های دیگر با نمایندگان مجلس است.

آقای بحرینی گفته ذی نفعان و کسانی که از مصوبات مجلس زیان می‌بینند، از بسیاری از این قوانین مطلع نمی‌شوند و راهکار رفع این مشکل را سامانه پارلمان مجازی دانسته است.

به گفته کارشناسان، مجلس مجازی از شاخص‌های کلان حضور فناوری در حکمرانی الکترونیکی است.

این سامانه که گفته می‌شود هنوز همه اهداف آن به نتیجه نرسیده، با همه گیری ویروس کرونا راهی برای ارتباط مردم و مسئولان می‌توانست به وجود بیاورد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس، ثبت آراء نمایندگان در پارلمان مجازی را به تأیید طرح شفافیت قوای سه گانه و همه دستگاه‌ها وابسته دانسته؛ اگرچه این طرح هفته پیش در شورای نگهبان با چند ایراد و ابهام مواجه شده است

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =