اعزام حدود ۷۰ درصد زائران ایرانی حج به عربستان/ حضور در حرم پیامبر(ص) ثبت‌نامی شد

با توجه به لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، زیارت روضه منوره حرم نبوی به صورت ثبت‌نامی شده و زائران و کاروان‌ها قبل از تشرف به این مکان مقدس، باید روز و ساعت حضور را تعیین کنند.

به گزارش فراهان خبر به نقل از خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، اعزام زائران حج تمتع کشورمان از ۲۲ خردادماه آغاز شده است و زائران به صورت هوایی از ۱۷ ایستگاه پروازی به فرودگاه مدینه و جده اعزام می‌شوند.

مسجدالحرام؛ روز گذشته

تاکنون ۲۷ هزار ایرانی به سرزمین وحی اعزام شده‌اند

با توجه به گذشت ۲ هفته از آغاز اعزام زائران کشورمان، حدود ۲۷ هزار نفر عازم سرزمین وحی شده‌اند که تاکنون ۶۰ درصد زائران ابتدا وارد مدینه شده بودند و بعد از ۶ روز اسکان در شهر پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله، به مکه مکرمه مشرف شده‌اند.

حضور بیش از ۱۸ هزار ایرانی در مکه مکرمه

البته بر اساس گزارش‌های ستاد مدینه، بیش از ۱۰ هزار زائر از مدینه منوره به مکه مکرمه مشرف شدند و حدود ۶ هزار ایرانی هم‌اکنون در این شهر حضور دارند. هر روز بیش از ۱۰ پرواز به مدینه منوره و ۵ پرواز به مکه مکرمه انجام می‌شود و هم‌اکنون بیش از ۱۸ هزار ایرانی در قالب ۱۵۱ کاروان در مکه مکرمه حضور دارند که ۹ هزار نفر از آنها در مدینه دوم هستند.

روضه منوره حرم نبوی در آستانه ایام حج تمتع

لزوم ثبت‌نام برای حضور در حرم نبوی/ ۱۱ هزار ایرانی به زیارت روضه منوره مشرف شدند

امسال با توجه به لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، زیارت روضه منوره حرم نبوی به صورت ثبت‌نامی شده است و زائران و کاروان‌ها قبل از تشرف به این مکان مقدس باید روز و ساعت حضور را تعیین کنند و بعد از موافقت در سامانه، امکان تشرف دارند که تا روز گذشته بیش از ۱۱ هزار ایرانی در قالب ۱۰۴ کاروان به زیارت مدینه منوره و روضه منوره حرم نبوی مشرف شده‌اند.

به گزارش فارس، سهمیه کشورمان در حج تمتع امسال ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر است که با اعزام ۲۷ هزار نفر از زائران، حدود ۷۰ درصد زائران ایرانی به عربستان منتقل شده‌اند و روند اعزام‌ها تا ۱۲ تیرماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + بیست =