غرب حقوق بشر را صرفاً برای منافع خود به کار می‌برد/۲۲۲ سال از عمر۲۴۰ ساله آمریکا صرف جنگ و تجاوز به کشورهای دیگر شده است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: موضع گیری غرب در حقوق بشر بر مبنای سود و منافع است و همین رویه موجب سوء استفاده ابزاری آمریکا از موضوع حقوق بشر شده است.

یاری، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با فراهان خبر در خصوص تناقص شعارها و ادعاهای غرب در دفاع از مبانی و اصول حقوق بشر و عملکرد آن ها، گفت: موضع گیری غرب در حقوق بشر بر مبنای سود و منافع است و همین رویه موجب سوء استفاده ابزاری آمریکا از موضوع حقوق بشر شده است.
وی افزود:حقوق بشر برای آمریکا ابزاری، جهت تحت ‌فشار قرار دادن کشورهای مستقل است تا به اهداف سلطه‌ گرایانه خود برسند.
یاری با اشاره به جنایات آمریکا در دهه های گذشته اظهارکرد: بر اساس اعتراف یکی از سیاست مداران آمریکایی، از ۲۴۰ سال عمر کشور آمریکا، ۲۲۲ سال آن صرف جنگ و تجاوز به کشور های دیگر صرف شده است.
وی با اشاره به تبعیض نژادی در غرب افزود: تاریخ غرب گواه دردناکترین رفتارهای نژادپرستانه نسبت به سیاه پوستان است و حقوق بشر تنها برای آمریکا یک سیاست نژاد پرستانه است.
یاری اظهارکرد: خارج از مرزهای آمریکا نیز شاهد جنایات و کشتار ملت های افغانستان، عراق و یمن بودیم و با ادعاهای واهی این ملت مظلوم و بی پنهان را نابود کردند و زیر ساخت های این کشور را از بین بردند.

کارشناس سیاسی با اشاره به موضع گیری آمریکا در جنگ اوکراین و روسیه گفت: در جنگ اوکراین و روسیه آمریکا به دنبال منافع خود است و ۴۵ میلیارد دلار برای تسویه حساب با روسیه هزینه کردند تا از نظر اقتصادی و نظامی روسیه را نابود کنند.
وی با اشاره به جنایات آمریکا در ایران افزود: از کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ تا حمایت از صدام و بر هم زدن برجام و توسعه تروریسم، ملت ما را به این درک رسانده که آمریکا هیچگاه خیر این مرز و بوم را نخواسته و نخواهد خواست.
انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =