حجاب باید به‌عنوان یک کنش خردمندانه تبیین شود

یاری با اشاره به اینکه حجاب باید به‌عنوان یک کنش خردمندانه تبیین شود، اظهار کرد: امروز کشور اقناع‌سازی است و باید به تبیین و تشریح ریشه‌های عفاف و حجاب پرداخته شود.

جواد یاری، کارشناس سیاسی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اهمیت مقوله حجاب گفت: در اسلام به موضوع حجاب تأکید بسیاری شده است و آیات قرآن ضرورت حجاب رو بیان کرده است، آرامش روانی، استحکام پیوند خانوادگی، استواری اجتماع و ارزش و احترام زن نمونه‌ای از فواید حجاب است.

وی افزود: در جامعه که بی‌حجابی رواج پیدا کند، زن و خانواده هر دو قربانی این معضل هستند.

یاری اظهار کرد: در چنین جامعه‌ای با زن به‌عنوان یک انسان نگاه نمی‌شود بلکه با زن برخورد مؤنث و جنسی می‌شود.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: با کم‌رنگ شدن حجاب، جامعه یک فضای غیراخلاقی می‌شود، کارکردهای اجتماعی مختل شده و خشونت رواج پیدا می‌کند.

وی گفت: زن برای حضور خود در فعالیت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در جامعه نیازمند حجاب است تا ارزش و کرامت‌های زن حفظ شود.

یاری افزود: حفظ حجاب در بین زنان ایران باستان دارای جایگاه ویژه‌ای بود و برای حجاب ارزش بالایی قائل بودند و اسناد و مدارک تاریخی نشان می‌دهند که پوشش زن ایرانی با آموزه‌های دینی سنخیت داشته و موجب حفظ عفاف و پارسایی شده است.

کارشناس سیاسی با اشاره به قبح شکنی‌ها در  فرهنگ حجاب و عفاف گفت: در جامعه ما یک جریانی به دنبال تضعیف ارزش‌های اسلامی است تا از این طریق بنیان‌های خانواده رو سست کند.

وی افزود: باید نسبت به بی‌حجابی‌های سازمان‌یافته حساسیت داشته باشم، این جریان به دنبال ایجاد شبهه در خصوص عفاف در حوزه شناختی و فطری انسان‌ها است.

یاری اظهار کرد: دولت باید قوانین حجاب و عفاف در ادارات اجرایی کند و علاوه بر ابلاغ بخشنامه باید یک تیم بازرسی متدین بر این موضوع نظارت داشته باشد و با افراد متخلف برخورد شود.

یاری با اشاره به اینکه حجاب باید به‌عنوان یک کنش خردمندانه تبیین شود، اظهار کرد: امروز کشور اقناع‌سازی است و باید به تبیین و تشریح ریشه‌های عفاف و حجاب پرداخته شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =