خرید تضمینی گندم در استان مرکزی رکورد

صفری گفت: آخرین آمارها نشان می دهد که در حال حاضر با بیش از ۸۸ هزار تن خرید تضمینی گندم در استان مرکزی از رکورد میزان کل میزان خرید گندم استان در سال گذشته عبور کرده ایم.

به گزارش فراهان خبر؛ علی صفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اظهار داشت: امسال علیرغم خسارات ناشی از کم بارشی اما بحمداله با توجه به قیمت گذاری مناسب و نگاه ویژه دولت فرآیند خرید تضمینی گندم دارای روند بسیار خوبی است و ۳۰ مرکز خرید فعال کار خرید گندم از کشاورزان استان را انجام میدهند.

صفری ادامه داد: آخرین آمارها نشان می دهد که در حال حاضر با بیش از ۸۸ هزار تن خرید تضمینی گندم در استان مرکزی از رکورد میزان کل میزان خرید گندم استان در سال گذشته عبور کرده ایم و از این به بعد هرچه خرید شود مازاد بر سال گذشته خواهد بود لذا امیدواریم خرید حداکثری را داشته باشیم کما اینکه قطعا وضعیت ما از سال گذشته بهتر خواهد بود.

به گزارش دیارآفتاب، در سال زراعی اخیر در استان مرکزی حدود ۲۰۰ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم دیم و تقریباً ۴۰ هزار هکتار تحت کشت آبی گندم قرار داشت.

ظرفیت میزان تولید گندم در اراضی کشاورزی استان مرکزی سالانه حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن بوده که با توجه به کاهش بارندگی‌ها و شرایط ناشی ازخشکسالی در دوسال اخیر تولید این محصول با کاهش مواجه شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =