تامین منابع برای اشتغال در حوزه صنایع به میزان ۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان انجام شده است

مرتضوی گفت: در سفر هیئت دولت به استان مرکزی تامین منابع مالی و بانکی برای اشتغال در حوزه صنایع بزرگ و کوچک، به میزان ۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان انجام شده است و در امر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نیز ۱۳۶۸ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛صولت مرتضوی معاون اجرایی رییس جمهوری در شورای اداری استان مرکزی گفت: برای تمهیدات سفر هیات دولت به استان مرکزی، اقدامات و برنامه ریزی ها در حد کارشناسی و مدیریتی انجام شد که ماحصل این اقدامات و تلاش ها ۲۲۴ توافق با ۳۰ دستگاه اجرایی دولتی و حاکمیتی است.

مرتضوی اظهار کرد: توافقات شامل ۵۰ مورد در حوزه زیربنایی، ۲۰ مورد در حوزه بهداشت و درمان، ۳۹ مورد آب، خاک و کشاورزی، ۶۵ مورد فرهنگی و آموزشی می شود.

وی ادامه داد: در حوزه صنعت و معدن و اجتماعی و اشتغال توافقات متنوعی صورت گرفت.

معاون اجرایی رییس جمهوری بیان کرد: تامین منابع مالی و بانکی برای اشتغال در حوزه صنایع بزرگ و کوچک، به میزان ۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان انجام شده است و در امر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نیز ۱۳۶۸ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: از عمده ترین طرح های استان، تکمیل و بهسازی ۱۸ طرح راهسازی، آزادراهی، بزرگراهی، راه اصلی و فرودگاهی است.

وی افزود: اختصاص زمین و تسهیلات بانکی برای احداث ۱۴ هزار واحد مسکن شهری و ۴ هزار مسکن روستایی، تامین مالی طرح های بیمارستانی، ۵ فضای آموزشی و رفاهی و دانشگاهی و تکمیل طرح بهداشتی، تامین اعتبار جهت تکمیل زیرساخت های شهرک های صنعتی، تکمیل فضاهای آموزشی و تحقیقاتی در استان، احداث و بهسازی مسکن، اختصاص منابع مالی برای جهیزیه به میزان ۵۰ میلیارد تومان و هزار میلیارد تومان تسهیلات برای مددجویان امداد و بهزیستی و تامین منابع مالی و تکمیل و تجهیز ۷ خانه خلاق و نوآوری و توسعه طرح های فناوری و دانش بنیان، تامین مالی برای تکمیل و تجهیز فضاهای ورزشی روستایی و شهری، تامین ۲۴۰ میلیارد تومان از محل منابع متمرکز وزارت نفت برای طرح های کوچک در راستای رسالت اجتماعی در راستای این فعالیت ها نیز از تصمیمات این سفر به شمار می رود.

معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: در حوزه ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، با ایجاد میز خدمت در استان فعالیت های چشمگیری انجام شده است، سامانه سامد بسیار فعال بوده و نزدیک به ۲۵ هزار تماس ثبت کرده و مراجعات و مکاتبات مردمی بسیار بالا بوده است، همچنین امروز در اراک ۲۹ میزخدمت چهره به چهره مشکلات مردم را پیگیری کردند و مردم نیز رضایت داشتند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث عدالت هیچ حوزه انتخابیه و هیچ شهرستانی را بدون پاسخگویی به نیازها ندیده ایم و منابع مالی مناسبی برای استان و تسهیلات خوبی پیش بینی شده است و با هم افزایی و همراهی مدیران و مردم و نمایندگان امیدواریم در سفرهای آینده بخش اعظمی از مشکلات را پاسخ داده باشیم.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =