حمایت‌های بین‌المللی از فلسطینی‌ها در برابر جنایات رژیم صهیونیستی

کشورها و سازمان‌های مختلف جهانی ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، خواستار اقدام جامعه بین‌المللی در حمایت از فلسطینی‌ها شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حملات ددمنشانه و جنایتکارانه رژیم موقت صهیونیستی به نوار غزه که حداقل ۱۰ شهید و ۷۵ مجروح برجای گذاشت، با موجی از محکومیت‌های جهانی همراه شد.

 

اتحادیه عرب با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: «ما تجاوزات اسرائیل به غزه را محکوم می‌کنیم و اشغالگران را مسئول عواقب آن و جنایات خونین می‌دانیم».

دولت ترکیه ضمن محکوم کردن حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گفت کشته‌شدن غیرنظامیان از جمله کودکان در این حملات به‌شدت غیرقابل قبول است.

در این بیانیه آمده است: «ترکیه از افزایش تنش در منطقه نگران است، بر لزوم پایان دادن به آن برای جلوگیری از مارپیچ جدید درگیری تأکید می‌کند، خواستار خویشتن داری، عقل سلیم است».

وزارت خارجه اردن در بیانیه‌ای اظهار داشت: «ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که اقدامی فوری و مؤثر برای توقف تنش‌ها و حمایت از مردم فلسطین انجام دهد».

دولت الجزیره نیز با ابراز نگرانی از تشدید تنش‌ها توسط رژیم صهیونیستی، گفت: «ما تجاوزات وحشیانه نیروهای اشغالگر اسرائیل به نوار غزه را به شدت محکوم می‌کنیم».

وزارت امور خارجه تونس اعلام کرد: «تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم می‌کنیم و از جامعه جهانی می‌خواهیم که مسئولیت خود را در قبال فلسطینی‌ها انجام دهند».

وزارت خارجه مصر نیز با بیان اینکه قاهره در حال میانجی‌گری بین طرفین درگیر است، گفت: «ما با هدف مهار اوضاع غزه و تلاش برای آرامش و حفظ جان و مال مردم، تماس‌های نزدیک شبانه‌روزی برقرار می‌کنیم».

دانشگاه «الازهر» در مصر نیز خاطرنشان کرد: «ما تروریسم رژیم صهیونیستی در غزه، کشتار غیرنظامیان فلسطینی و مجروح شدن ده‌ها نفر را به شدت محکوم می‌کنیم».

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با محکوم کردن تجاوز اسرائیل به غزه، خواستار اقدام فوری بین‌المللی برای توقف آن و حمایت از فلسطینی‌ها شد.

جنبش مقاومت «عصائب اهل الحق» عراق نیز در بیانیه‌ای گفت: «بر همبستگی همیشگی خود با ملت فلسطین و مقاومت آنها برای دفع توطئه‌های متجاوزان تاکید می‌کنیم».

گردان‌های حزب‌الله عراق (کتائب حزب‌الله) هم اعلام کرد: «از ترور برادرانمان در غزه توسط رژیم صهیونیستی تعجب نمی‌کنیم بلکه سکوت اعراب است که ما را متحیر کرده است. تداوم حملات مکرر رژیم صهیونیستی به ملت مقاوم فلسطین، چیزی جز نتیجه پذیرش عادی‌سازی نیست. ترور و بمباران منازل مسکونی توسط دشمن تاییدی بر رویکرد جنایتکارانه این نهاد است».

«هادی العامری» دبیرکل سازمان بدر عراق نیز گفت: «تجاوز بزدلانه رژیم صهیونیستی به ملت مقاومت فلسطین در نوار غزه را محکوم می‌کنیم. شهادت فرمانده سرایا القدس، تیسیر الجعبری و شهیدانش را به و مقاومت فلسطین تسلیت می‌گوییم. دشمن صهیونیستی در میان سکوت و اطاعت ذلیلان منطقه و همدستی کشورهای حامی این رژیم موقت، به جنایات خود ادامه می‌دهد».

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی عصر روز جمعه دور تازه‌ای از حملات علیه نوار غزه را آغاز کرده و طی آن «تیسیر الجعبری» فرمانده ارشد «سرایا‌ القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و نُه نفر دیگر از جمله یک دختربچه پنج ساله را به شهادت رساندند.

گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این حملات، شلیک موشک‌ به شهرک‌های اطراف نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله جنوب تل‌آویو را آغاز کردند. سرایا القدس در این خصوص اعلام کرد که مبارزان فلسطینی بیش از ۱۰۰ موشک به شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه و تل‌آویو شلیک کرده‌اند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =