آمادگی ۶ گذرگاه مرزی برای تردد زائران اربعین/ پیش بینی تردد ۵ میلیون زائر اربعین از مرز‌های کشور

وزیر کشور در حاشیه بازدید از پایانه مرز خسروی با اشاره به آمادگی ۶ گذرگاه مرزی برای اربعین از زائران خواست سفر خود را به تاخیر نیندازند.

وحیدی گفت: بر اساس پیش‌یینی تعداد زائران در سال جاری زیاد است و بهتر است زائران پیش از اربعین سفر زیارتی خود را به عتبات عالیات آغاز کنند.

وحیدی افزود: طرف عراقی از بیستم ماه محرم برای ورود زائران اربعین اعلام آمادگی کرده است و بهتر است زائران اربعین هر چه زودتر سفرشان را انجام دهند.

وزیر کشور گفت: برای اربعین امسال علاوه بر گذرگاه‌های شلمچه، چذابه، مهران و مرز خسروی، ۲ گذرگاه مرزی در شمال غرب شامل تمرچین در استان آذربایجان غربی و باشماق در استان کردستان به منظور سهولت در تردد زائران در نظر گرفته شده است.
امیدواریم اربعین امسال از ظرفیت مرز خسروی به نحو مطلوب استفاده شود
وزیر کشور با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته از ظرفیت‌های مرز خسروی در اربعین به نحو مطلوب استفاده نشد گفت: امیدواریم امسال از ظرفیت این مرز به شکل مناسب تری استفاده شود.

 وزیر کشور در نشست ستاد مرکزی اربعین استان که با حضور استاندار کرمانشاه، نماینده مردم شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی، مدیران و مقامات امنیتی و انتظامی در پایانهئخسروی برگزار شد گفت: یکی از دغدغه‌های جدی رئیس جمهور برگزاری باشکوه، بهتر و ایمن‌تر مراسم اربعین است.

وی افزود: تردد زوار از مرز خسروی برای استان کرمانشاه معنویت آفرین خواهد بود.

احمد وحیدی با بیان اینکه کرمانشاه از گذشته‌های دور محل عبور زوار بوده است گفت: در فاصله زمانی باقیمانده تا اربعین باید با برنامه ریزی مناسب و ایجاد هماهنگی با دستگاه‌های خدمات رسان زمینه را به منظور ارائه خدمات مطلوب به زوار فراهم کرد.

وی گفت: اگر روند عبور زوار از مرز خسروی در روز‌های اول به خوبی انجام شود بی گمان شاهد حضور حجم زیادی از تردد از این مرز خواهیم بود.
پیش بینی تردد ۵ میلیون زائر اربعین از مرز‌های کشور
وزیرکشور در خسروی: پیش بینی شده است اربعین امسال ۵ میلیون زائر از مرز‌های محل عبور زوار تردد کنند.

احمد وحیدی وزیر کشور در خسروی با اشاره به اینکه مرز خسروی هم به مرز‌های محل عبور زوار به عتبات عالیات بازگشایی می‌شود گفت: در این سفر کاستی‌ها و ظرفیت‌های مرز خسروی برای خدمات دهی به زوار بررسی می‌شود.

وی با اشاره به شیوع کرونا در طی دو سال اخیر خاطر نشان کرد به نظر می‌رسد با حجم زیادی از زوار مواجه شویم و به همین دلیل باید مرز‌های بیشتری برای تردد زوار در کشور آماده شوند

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =