خانواده و آموزش و پرورش وظیفه هدایت مردم را دارند

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هدایت مردم وظیفه آموزش و پرورش است گفت: در این عرصه آنچه که می‌تواند این امر را محقق کند هم خانواده و هم وزارت آموزش و پروش است.

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سی و ششمین اجلاس مدیران آموزش وپرورش صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور در محل سالن اجلاس سران برگزار شد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسیدر این اجلاس اظهار داشت: آموزش و پرورش مهمترین نهاد فرهنگی کشور است و متولی تعلیم و تربیت برای نوجوانان و جوانان و جامعه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه آینده کشور به دست آموزش و پروش رقم میخورد گفت: موضوع کار آموز‌ش و پرورش، پرورش انسان و انسان سازی است.

وی ادامه داد: با تعریفی که قرآن از انسان دارد با تعریف منطق فرق دارد؛ تعریف قرآنی این است، انسان به ربانی بودن و ربانی شدنش شناخته میشود.

رئیسی خاطر نشان کرد: شکل گیری انسانیت انسان در گرو این است که با وحی ارتباط برقرار کرده است لذا آموختن و دانش افزایی سخن از تربیت دارد.

وی عنوان کرد: آموزش و پروش در دولت امر تعلیم ‌ تربیت را هدایت و نظارت و حمایت می‌کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هدایت مردم وظیفه آموزش و پرورش است گفت: در این عرصه انچه که می‌تواند این امر را محقق کند هم خانواده است هم وزارت آموزش و پروش.

ادامه دارد…

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 2 =