جهاد در روستای سیل زده آهنگران ادامه دارد/ ستون منازل آسیب دیده به همت جهادگران قد علم کرد

کار بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده در روستای سیل زده آهنگران فراهان با همت جهادگران آغاز شده و با سرعت در حال انجام است.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ سیلاب ناشی از بارش‌های سیل‌آسا، شامگاه جمعه (۷ مرداد ۱۴۰۱) آسیب‌های زیادی به روستای آهنگران در شهرستان فراهان استان مرکزی وارد کرد.

هر چند به منظور جلوگیری از خسارات جانی این روستا از ساعتی قبل از وقوع سیلاب با هشدارهای مدیریت بحران تخلیه شده بود و تنها یک نفر در این اتفاق جان باخت اما حجم آب بسیار و غیر قابل کنترلی که به این روستا وارد شد به تعداد زیادی از واحدهای مسکونی و سازه ها آسیب جدی وارد کرد.

گروه های جهادی، نیروهای امدادی و سپاه و بسیج اما از همان لحظات ابتدایی در کنار مردم آسیب دیده حضور یافتند و با تمام امکانات مشغول خدمت رسانی در بخش های مختلف شدند تا از آلام این حادثه بر مردم بکاهند.

تخلیه گل و لای منازل، آوار برداری، تعمیرات لوازم خانگی آسیب دیده و تأمین آب و غذا برای سیل زدگان از جمله اقداماتی بود که گروه های جهادی با حضور در روستا سیل زده آهنگران به انجام رساندند.

حالا کار بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده با همت جهادگران آغاز شده است.

به گفته استاندار مرکزی روستای آهنگران تنها روستایی است که در جریان سیل اخیر در استان مرکزی خسارت جدی دید و حداقل ۴۰ باب منزل مسکونی در این روستا آسیب جدی دیده و‌ تعدادی هم تخریب شد.

۱۵ مردادماه با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور کلنگ زنی احداث منازل مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در روستای سیل زده آهنگران انجام شد و اینک با تلاش گروه های جهادی ستون های این واحدهای آسیب دیده در حال قد علم کردن است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هشت =