مانورعظیم اربعین، دشمن را مایوس می کند

استاد حوزه و دانشگاه گفت: این مانور عظیم مسلمانان در اربعین، دشمن را مایوس می کند و این همبستگی لبیک به ندای هل من ناصر ینصرنی ارباب بی کفن امام حسین(ع) است.

آیت الله سپاسی، استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به گفت: در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی، عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) پای پیاده به سمت کربلا و حرم امام حسین (ع) راهی می‌شوند تا در مراسم عظیم و شکوهمند اربعین حضور پیدا کنند.

وی افزود: ائمه معصومین در روایات مختلف به مسئله زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده تاکید کرده اند و حسنات فراوانی را برای هر قدمی که برای زیارت سیدالشهدا برداشته می شود، ذکر کرده اند.

سپاسی با اشاره به ترس دشمنان از حماسه عظیم اربعین اظهارکرد: این مانور عظیم مسلمانان در اربعین، دشمن را مایوس می کند و این همبستگی لبیک به ندای هل من ناصر ینصرنی ارباب بی کفن امام حسین(ع) است.

 استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروزه دشمنان به دنبال آن هستند که با بزرگنمایی، مسائل بی اهمیت را مهم و رسانه‌ای کنند و به حواشی بپردازند.

وی افزود: رسانه های غربی در این روزها، راهپیمایی اربعین را بایکوت خبری کردند و همواره مانع انعکاس حرکت های میلیونی زائران شدند اما با این تحریم راه به جایی نمی برند و راهپیمایی اربهین یک حرکت جهانی شده است.

سپاسی گفت: با وجود همه مشکلات و سختی ها در پیاده روی اربعین، شاهد حرکت سیل مشتاقان اباعبداله الحسین(ع) به سوی مرزها و کربلا معلی هستیم و پیر و جوان و نوجوان سختی سفر را تنها به عشق رسیدن به کربلا به جان می‌خرند تا اربعین در کنار سیدالشهدا باشند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: وحدت بین مسلمانان مهم ترین پیام پیاده روی اربعین است و این اجتماع عظیم مردمی با حضور ملیت‌های مختلف نمادی از امت واحده‌ی اسلام است.

وی با اشاره به اینکه حرکت اربعین زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) است، خاطرنشان کرد: اربعین یک استغاثه جهانی برای ظهور منجی است و لذا هر سال که عظمت این پیاده‌روی افزایش می یابد، امیدها برای نزدیک شدن زمان ظهور امام زمان (ع) هم بیشتر می‌ شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =