استکبار برای زنده ماندن از سفره‌ های آغشته به خون مظلومان استفاده می‌کند/مردم از دولت سیزدهم انتظار تحول دارند

پناهیان با اشاره به اینکه کشورهای جهان در میان خواص و عوام هیچ آینده‌ای ندارند که بتواند حتی به دروغ و خیال‌پردازی و اندیشه ورزی به آن ادعا کنند، گفت: کشورهای جهان خصوصاً استکبار برای زنده ماندن و بیشتر خوردن از سر سفره‌ای که آغشته به خون مظلومان است زندگی می‌کنند و طرح و ادعایی برای آینده ندارند.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛  حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه شامگاه چهارشنبه در اجتماع بزرگ هیئت‌های مذهبی اراک و گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) شیراز اظهار داشت: امروز در هیچ جای جهان هیچ انسان متفکری و هیچ فرد عوامی (چه ثروتمند و چه فقیر و یا فعال یا منفعل) در عرصه‌های اجتماعی نمی‌تواند ادعا کند که “ما آینده داریم” و صریحاً نیز بیان کرده‌اند که آینده‌ای در کار نیست، زمانی بود که متفکرین غربی می‌گفتند آینده جهان آینده لیبرال دموکراسی است و همه جهان باید مثل ما شوند، این در حالی است که امروز و حتی ۱۰ سال پیش نیز به‌هیچ‌وجه عوام و خواص آمریکا و انگلیس هیچ‌کدام نمی‌گفتند که ما در آینده آزادی را خواهیم داشت و چه خواهیم شد چراکه این‌ها حدود ۵۰ سال است که در نهایت لیبرال دموکراسی زندگی می‌کنند و سالی هزار نفر با تیر پلیس کشته می‌شود؛ در این کشورها نفرت زیادی از لیبرال دموکراسی رواج پیداکرده است.

وی افزود: این ملت‌ها هیچ‌کدام آینده و امیدی به تغییر به اوضاع خود نیز ندارند و تمام ایده‌های خود را پیاده کرده‌اند و نتیجه آن را با تمام بدبختی‌ها مشاهده کرده‌اند؛ در آمریکا امروز چه اندیشه‌ای هست که بگوید اگر این اندیشه خود را در آینده پیاده کنیم چه خواهد شد؟

پناهیان بیان کرد: این‌ها نان را در خون مستضعفان زده و خورده‌اند و پیشرفت‌هایی به دست آورده و اکنون به ته ماجرای رسیده‌اند، یکی از اندیشمندان برجسته غربی، آینده جهان را لیبرال دموکراسی عنوان کرد و اکنون این حرف خود را پس گرفته و صریحاً اعلام کرده که شاید لازم باشد به سوسیالیسم و یا راه‌های دیگر برای ادامه بشر برگردیم.

وی ادامه داد: جهان و کشورهای جهان در میان خواص و عوام هیچ آینده‌ای ندارند که بتواند حتی به‌دروغ و خیال‌پردازی و اندیشه ورزی به آن ادعا کنند، کشورهای جهان خصوصاً استکبار برای زنده ماندن و بیشتر خوردن از سر سفره‌ای که آغشته به خون مظلومان است زندگی می‌کنند و طرح و ادعایی برای آینده ندارند.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: تنها ملت و گروهی که برای آینده امید و حرف و طرح دارند و به‌سوی آینده در حال حرکت است ملت ایران و کسانی هستند که با ملت ایران همراه شدند، این کشور تنها جایی است که باافتخار آینده دارد و به سمت آن حرکت می‌کند؛ مقام معظم رهبری می‌فرمایند ما هنوز به یک دولت اسلامی نرسیده‌ایم و این به معنای همان انتظار و امید است که ایشان راهکارهای آن را نیز به همین دولت اعلام می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه یک فلجی یا فشلی در انتشار اخبار واقعی جهان وجود دارد ، گفت: از صداوسیما تقاضا داریم مستندسازانی را به دانشگاه‌های کشورهای جهان و بازار و محیط زندگی مردم آنها بفرستند تا دریابند آنها هیچ آینده‌ای ندارند و تنها برای ادامه حیات زندگی می‌کنند؛ ما با امید به آینده و برنامه‌ریزی برای آن منتظر قیام حصرت مهدی(ع) هستیم این در حالی است که رقبای ما در حال سقوط هستند.

پناهیان افزود: شیوه اداره استان نباید به شیوه قرون‌وسطی، دیکتاتوری، غربی و … باشد، نباید با این شیوه اداره جامعه احساس مسئولیت‌ها را کاهش دهد، مقام معظم رهبری به‌صراحت فرموده‌اند که باید کار به مردم سپرده شود.

وی اظهار کرد: تا دولت اسلامی نشود جامعه نیز اسلامی نمی‌شود و در این صورت مردم با آرامش بیشتری زندگی خواهند کرد و هیچ رانت‌خواری نخواهد بود لذا مردم عاشقانه‌تر با اسلام خواهند بود.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: رشد علم و تکنولوژی در کشورهای غربی، نان در خون مستضعفان زدن است، عده‌ای از مردم تماشاگر و بدبخت شبانه‌روز کار می‌کنند و عده‌ای غرق در ثروت هستند همچنین بردن و موفق شدن نیز شانسی شده است و همه نمی‌توانند موفق شدند.

وی بیان کرد: در کشور ما در آینده هیچ‌کدام از مادرها به فرزندان خود برای درس خواندن به سبب جلوگیری از بدبختی تأکید نمی‌کنند چراکه در جامعه مهدوی و در تمدن نوین اسلامی کسی برای اینکه بدبخت نشود درس نمی‌خواند و همه عزتمند هستند و ولایت و دولت همه نیازها را تأمین خواهد کرد، این ولایت یک سیستم جدیدی مغایر با سیستم سرمایه‌داری را در جهان ایجاد خواهد کرد و به همین دلیل است با آن مخالف هستند، تمام دعواها و جنگ‌ها برای این است که این جهان و ولایت ساخته نشود.

پناهیان افزود: موانع پیشرفت کشور مانع انتقال حرف‌ها به جامعه می‌شوند، دشمنان می‌خواهند کسانی که ایده دارند و همچنین اندیشمندان جامعه را خفه کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: نظام ولایی نظامی است که آزادی در آن در تخیل هیچ‌کس وجود ندارد، غرب‌زده‌ها یک خفقان روانی در جامعه ایجاد کرده و نمی‌گذارند صدای ما به کسی برسد.

وی گفت: امروز رهبر معظم انقلاب گفتند که “سالها پیش گفتم اسناد لانه جاسوسی برود در درس‌های آموزش‌وپرورش اما نرفت” و مانع این مهم غرب‌زده‌ها هستند و روزی خواهد رسید که این‌ها افشا شوند، ما نمی‌خواهیم همانند آمریکایی زندگی کنیم و بدبخت شویم لذا از این دولت انتظار تحول و نه اصلاحات را داریم، مقام معظم رهبری پیش از روی کار آمدن این دولت نیاز به تحول را بیان کردند.

استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: به گفته قرآن کریم هر سیاست‌مدار و حزبی که جامعه را دوقطبی کند، پلیدترین فرد جامعه است و ما برای این‌ها آرامش باقی نخواهیم گذاشت، ما از خفقان دیکتاتوری رضاخانی عبور کردیم اما از خفقان روانی این غرب‌زده‌ها نتوانستیم عبور کنیم چراکه با حربه خود برچسب اصلاح‌طلبی و چپی یا راستی می‌زنند، برخی اندیشمندان جامعه هستند که در این شرایط با مشکل مواجه هستند.

وی با بیان اینکه اداره‌کنندگان احزاب که در دخمه‌های مافیای سیاسی برای مردم نقشه می‌کشند قیم مردم نیستند بلکه مردم خود باید وارد صحنه شوند،گفت: احزاب پلید سیاسی کسانی هستند که پشت درب‌های بسته تصمیم‌گیری برای خرابکاری می‌کنند.

پناهیان ادامه داد: بخشی از ریشه نارضایتی‌ها مشکلات واقعی جامعه و بخشی کار پلید این سیاسیون است که برای رأی آوردن فرقه سیاه سیاسی را راه می‌اندازند و حاکمیت را تخریب و مشکلات را بزرگ می‌کنند.

وی بیان کرد: بی‌اعتبار کردن صداوسیما، نظام و منبع اخبار نظام به‌منظور حکمرانی توسط برخی رسانه‌های معاند انجام می‌شود تا خود را بالا ببرد که نیاز است قوه قضاییه و شورای نگهبان به آن رسیدگی کنند.

استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: تنها کشور ایران در جهان آینده دارد و این آینده و تمدن نوین و عظیم اسلامی آینده باید هر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه ترسیم شود، این آینده با کمک حکومت امیرالمؤمنین باید در ذهن‌ها توصیف و ترسیم‌شده و یک هدف‌گذاری واقع‌بینانه برای آن انجام شود.

وی ادامه داد: برخی فکر می‌کنند آزادی به معنای پلیدی جناح‌ها و قطب بازی و دوقطبی بودن است اما باید بدانید که این به معنای آزادی نیست؛ ائمه جماعات باید دروغ بودن موضوع دوقطبی را به مردم ثابت کنند؛ نمی‌شود کشور را با جناح‌بندی اداره کرد.

استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه رئیس‌جمهور یکی از غیرسیاسی‌ترین افراد این کشور است و در حزب‌ها و باندها نیست گفت: کشور باید از این بازی حزب‌ها خارج‌شده و به جلو حرکت کند، حرف‌های مقام معظم رهبری باید در این راستا در جامعه اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: در ۲۰ سال گذشته خلاصه کلمات رهبری سه جمله مقاومت در مقابل دشمن؛ علمی اداره شدن جامعه و مشارکت مردم در میدان بوده است که امیدواریم منویات مقام معظم رهبری در جامعه محقق شود، مقام معظم رهبری این بیانات را به این دولت نیز خطاب کرده‌اند و تنها مختص دولت قبلی نیست.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =