شفافیت اصل اول ورود خودرو به بورس/ حمایت کمیسیون اقتصادی از عرضه خودرو در بورس کالا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت کمیسیون اقتصادی از عرضه خودرو در بورس کالا گفت: شفافیت اصل اول ورود خودرو به بورس است و بورس کالا می‌‌‌تواند دلال‌‌‌بازی را از بازار خودرو حذف کند.

به گزارش فراهان خبر؛ غلامرضا مرحبا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ درباره موضوع ورود خودرو به بورس کالا اظهار کرد: از لحاظ اقتصادی عرضه خودرو به‌صورت قرعه‌‌‌کشی هیچ موضوعیتی ندارد و دیریازود باید این روند به‌صورت کامل حذف شود و امکان عرضه کلی خودرو در بورس کالا فراهم شود.

شفافیت اصل اول ورود خودرو به بورس


وی ادامه داد: بورس کالا برای درست اجراشدن این روند باید دارای شفافیت کامل باشد و ضرورت دارد به‌نوعی شفافیت ایجاد شود که خودروسازان در فضایی منطقی و شفاف، محصولاتشان را به بازار عرضه کنند.

بیشتر بخوانید:
عرضه خودرو در بورس کالا به‌منظور مقابله با شکل‌گیری تقاضای کاذب و افزیش قیمت‌ها
 

وی افزود: امروز قدم‌های خوبی در این راه برداشته شده و بستر خوب و شایسته‌‌‌ای در راستای عرضه خودرو در بورس کالا فراهم شده است؛ ولی شرط موفقیت این روند عملیاتی این است که حمایت همه دستگاه‌‌‌ها در کنار سازمان بورس و اوراق بهادار باشد تا این مهم به نتیجه خوبی برسد.

وی با تأکید بر حمایت مجلس از فعالیت بازار سرمایه گفت: بورس کالا از مهم‌ترین بازارها و تأمین مالی و بخش‌‌‌های مختلف اقتصاد کشور است. کمیسیون اقتصادی مجلس هم همیشه از بورس کالا حمایت ‌‌‌کرده و دغدغه‌‌‌های زیادی هم داریم که برای دستیابی به این شفافیت و اثرگذاری آن باید رفع شوند.

بورس کالا می‌‌‌تواند دلال‌‌‌بازی در بازار خودرو را حذف کند


این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: بورس کالا باتوجه‌به تعریف و شفافیتی که دارد می‌‌‌تواند دلال‌‌‌بازی را در بازار خودرو حذف کند. این ظرفیت در بورس کالا برای عرضه همه تولیدات شرکت‌های خودروسازی ما ‌‌‌وجود دارد و باید خودروسازان هم از این روند عرضه استقبال کنند.

وی در پایان گفت: در موضوع عرضه خودرو در بورس کالا، یک سمت‌‌‌ قضیه وزارت صمت و سمت دیگر وزارت اقتصاد است و تعامل بین این دو وزارتخانه می‌تواند در این مهم به ما کمک‌کننده باشد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =