عین الاسد شکست هیمنه پوشالی آمریکا بود

کارشناس سیاسی گفت: این موضوع نه تنها سیلی ایران به آمریکا بود بلکه مردمان دنیا که به دنبال انتقام از آمریکا بودند از شکستن ابهت و هیمنه پوشالی آمریکا خوشحال شدند.

جواد یاری، کارشناس سیاسی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به حمله‌ی موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد گفت: بعد از جنگ جهانی دوم برای اولین بار بود که یک کشوری به خود جرات رویارویی و حمله مستقیم به پایگاه نظامی آمریکا را داد.

وی افزود: این انفاق در نوع خود بی نظیر بود و رئیس جمهور روسیه در این خصوص گفت؛« تاریخ را می توان به قبل و بعد از عین الاسد تقسیم کرد».

یاری اظهارکرد: آمریکا به عنوان قدرتی که ادعای کدخدایی جهان را دارد در همان ابتدای حمله از همان ابتدای حمله موشک‌باران عین‌الاسد، اخبار ضدونقیضی در مورد میزان خسارات و تلفات منتشر شد.

کارشناس سیاسی بیان کرد: آبا توجه به اینکه آمریکا به عنوان قدرتی که ادعای کدخدایی جهان را دارد این حمله علاوه بر جرات و جسارت نظام جمهوری اسلامی ایران، اقتدار نظامی ایران را در حافظه تاریخی دنیا ثبت شد.

وی با بیان اینکه برتری ایران در تکنولوژی و قدرت آفندی در این حمله موشکی ثابت شد، گفت: برای حمله موشکی نیاز است که از حیث امنیتی، آفندی از طرف مقابل قدرتمند بود، ایران مطمئن بود که می تواند از پدافند نظامی آمریکا عبور کند و موشک ها دقیق بودند و به با دقت عالی نشانه رفتند.

یاری اظهارکرد: این حمله موشکی به عین الاسد سبب شد تا ترامپ تهدید خود را مبنی بر زدن ۵ نقطه در ایران را پس بگیرد و همین شروع تحقیر و اضمحلال آمریکا در منطقه بود.

کارشناس سیاسی گفت: این موضوع نه تنها سیلی ایران به آمریکا بود بلکه مردمان دنیا که به دنبال انتقام از آمریکا بودند از شکستن ابهت و هیمنه پوشالی آمریکا خوشحال شدند.

وی افزود: ما راهی برای شکستن اقتدار نظامی آمریکا در جهان باز کردیم و حمله موشکی رسوایی توخالی بودن تهدیدات و بلوف‌های آمریکایی بود.

یاری خاطرنشان کرد: هر چند که حمله عین الاسد با هدف تخریب زیرساخت ها و مراکز نظامی آمریکا شکل گرفته بود و با هدف کشتار طراحی نشده بود اما در این حمله موشکی بالای ۱۶۰ نفر به کشته شدند و آمریکا به جهت سرپوش گذاشتن بر تحقیر آمریکا آمار تلفات را مخفی کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 4 =