برگزاری ۸۰ عنوان برنامه در ایام دهه فجر / ۸۷ پروژه عمرانی و اقتصادی در فراهان افتتاح می شود

فرماندار فراهان گفت: در این ایام دهه فجر بیش از ‌8۰ عنوان برنامه شاخص دهه فجر در شهرستان فراهان پیش‌بینی شده و برگزار خواهد شد.

ابوالقاسم آقازیارتی، فرماندار فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: انقلاب اسلامی به تعبیر امام راحل و رهبری شجره طیبه اسلامی و پدیده اجتماعی منحصر به فرد بود، وقوع انقلاب اسلادر دورانی که اندیشه موجود سکولار حاکم بود، رخ داد و سبب بهت و حیرت جهانیانیان شد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران احیاگر دین اسلام بود، در واقع این انقلاب عظیم جهان را تحت تاثیر خود قرار داد و تمامی معادلات نظام سلطه و مستکبران را به هم ریخت.

آقازیارتی اظهارکرد: امروز لزوم شناخت انقلاب،حفظ انقلاب و تبیین انقلاب بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد، حفظ انقلاب مهم تر از خود انقلاب است، تبیین دستاوردهای انقلاب برای نسل جدید انقلاب مهم است.

فرماندار فراهان با بیان اینکه دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای انقلاب است، گفت: بخشی از اتفاقات اخیر از آن متاثر از این بود که دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان تبیین نشده بود. یکی از مولفه های حفظ انقلاب تبیین است

وی گفت: رژیم پهلوی وابسته به بیگانگان بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی امروز کمترین وابستگی را داریم، پیروزی انقلاب اسلامی باعث شکست قدرت آمریکا در صحنه سیاست بین‌المللی شد.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی امروزه وحشت از مظلومان را به دل مستکبران منتقل و سرنوشت امت اسلامی را دگرگون کرده و برای ملت‌های مستضعف آزاده جهان الگو شده است.

آقازیارتی گفت: مهم ترین دستاوردهای داخلی انقلاب اسلامی یک حکومت داخلی مبتنی بر اراده مردم است، مردم در انتخاب سرنوشت خود از بالاترین تا پایین ترین مسئول مشارکت دارند.

وی افزود: کشتی انقلاب توسط رهبری به سرمنزل مقصود خواهد رسید در این مسیر مشکل و موانعی از ابتدای انقلاب بوده است اما علی رغم این مشکلات، نظام جمهوری اسلامی ایران در مسیر جهانی سازی انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی به قدری محکم و استوار است که در طی ۴۴ سال گذشته تلاش های دشمن به نتیجه نرسیده و نخواهد رسیبد.

آقازیارتی اظهارکرد: در تعبیر امام راحل رمز و بقای انقلاب مربوط به رمز تداوم پیروزی انقلاب است، رمز پیروزی در وحدت کلمه است و اتحاد و انسجام نیاز امروز جامعه است و درسایه وحدت، پیشرفت رخ می دهد.

فرماندار فراهان گفت: آفت هایی در درون کشور وجود دارد و برخی در این مسیر از قطار انقلاب پیاده شده اند اما رویش های انقلاب بیش از ریزش ها بوده است.

وی گفت: دهه فجر سرآغاز تمدن نوین اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) شد و قطعاً پیش‌درآمد ظهور حضرت مهدی(عج) است و برنامه‌های این ایام باید با شور و حال خاصی برگزار شود.

آقازیارتی افزود: با توجه به اینکه در ایام اعتکاف هم قرار خواهیم گرفت و باید این برنامه امسال با محوریت ولایت و ایام ولادت حضرت علی (ع) برگزار شود.

فرماندار فراهان اظهارکرد: در این ایام دهه فجر بیش از ‌۸۰ عنوان برنامه شاخص دهه فجر در شهرستان فراهان پیش‌بینی شده و برگزار خواهد شد.

وی گفت: گلباران مزار شهدا و با خانواده شهدا، نواخنه شدن زنگ انقلاب، محفل انس با قرآن در شهر تلخاب، میهمانی لاله ها، رویداد تولید محتوا، اعزام ۱۶۰ نفر از دانش آموزان دختر به مناطق عملیاتی، میز خدمت اداره کار در شهرک صنعتی، جشن روز پدر، تبیین دستاورهای انقلاب توسط مدیران ادارات از جمله برنامه های ایم الله دهه فجر در فراهان است.

آقازیارتی ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی، جشنواره غذا، افتتاح باشگاه پینت بال، اولین همایش استعدادیابی ویژه نوجوانان در عرصه های مختلف در شهر خنجین در دهه فجر برگزار می شود.

فرماندار فراهان با اشاره به سفر استاندار مرکزی در ایام الله دهه فجر به شهرستان فراهان گفت: در دهه فجر امسال ۷۹ پروژه عمرانی و ۸ اقتصادی با اعتباری ۱۷۶ میلیارد تومان در شهرستان فراهان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی افزود: افتتاح ها استخر خیرساز، ساختمان اداری اداره مالیات و منابع طبیعی شهرستان، آموزشگاه متقین و زمین چمن مدرسه متقین، اتاق عمل، آزمایشگاه، انبار داروخانه بیمارستان فرهنگ خسروان و مرکز جامع سلامت شهر فرمهین افتتاح، اورژانس شهر تلخاب و ۶ پروژه در ایام الله دهه فجر کلنگ زنی می شود

فرماندار فراهان خاطر نشان کرد:  با توجه به تهدیدها و برنامه‌های دشمنان راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز متفاوت‌تر از سال‌های گذشته با حضور حداکثری مردم و مسئولان برگزار می شود و این حضور توطئه های دشمنان را نقش برآب خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =