دشمن با ابزار دین به جنگ نظام جمهوری اسلامی آمده است/ هزینه تسلیم لگدمال شدن است

کارشناس سیاسی گفت: تسلیم شدن در برابر دشمن عنود و لجوج نتیجه ای جز لگدمال و بی هویت شدن نخواهد داشت.

به گزارش فراهان خبر؛ همزمان با سالروز شهادت استاد مطهری، همایش بزرگداشت روز عقیدتی سیاسی سپاه در جوار امانزاده ذلف آباد فراهان با حضور مسئولان شهرستانی برگزار شد.

حجت الاسلام طاهریان، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه فراهان در این مراسم گفت: روز شهادت شهید مطهری در تقویم ملی روز عقیدتی در سپاه نامیده شده است که دلیل این نامگذاری بر این است که شهید مطهری سنگربان عقیده ناب اسلامی و یکی از بنیانگذاران فکری و اعتقادی در نظام اسلامی بود.
وی افزود: همان طور که حضرت امام خمینی(ره) معتقد بودند کتاب های شهید مطهری صددرصد اسلامی است و می تواند در تداوم انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته باشد.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه فراهان هفته عقیدتی را فرصتی برای تقویت بنیه اعتقادی، معنوی و افزایش بصیرت پاسداران دانست و تصریح کرد: سپاه هم به عنوان نیرویی که نقش مهمی در حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب جهانی اسلامی ایران بر عهده دارد باید این هفته را گرامی بدارد.
حجت الاسلام طاهریان گفت: شهید مطهری فردی بود که به خوبی با اندیشه های مارکسیستی غربی و اندیشه های کمونیستی به خوبی مبارزه کرد و اجازه نداد فرهنگ ناب اسلام محمدی دچار خودباختگی شود.
وی افزود: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که لازمه پاسدار شدن اعتقادات معنوی استوار و محکم داشتن است که بتوانیم اهداف خود را پیش ببریم و جامعه اسلامی را برای ظهور حضرت مهدی عجل الله آماده سازیم تا در عمل جهادی و انقلابی، معرفت افزایی در بین نیروهای ما نهادینه گردد.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فراهان با تاکید بر اینکه مربیان عقیدتی سیاسی، افسران بصیرت افزایی در جهاد تبیین هستند، تصریح کرد: طبق بیانات مقام معظم رهبری برای تربیت نیروی جوان و سرمایه انسانی کارآمد باید به مربیان اثرگذار و دارای ایده های نو برگرفته از مبانی اسلامی میدان داده شود تا این امر تحقق بخشند.
حجت الاسلام طاهریان خاطرنشان کرد: یک مربی خوب؛ مربی است که الگوی خود را پیامبر(ص) و ائمه اطهار بداند و در کارهایش هنگام بروز چالش ها و مشکلاتالگو گیری کند و این را بدانید که یک مربی می‌تواند در اندیشه جامعه مؤثر باشد و ما باید از این ظرفیت استفاده کنیم.
در ادامه بیاتی، کارشناس سیاسی با اشاره به دیدگاه استاد مطهری در شناخت به انقلاب افزود: عدم شناخت به انقلاب سبب تحریف انقلاب می شود و این مسائل که امروز درگیر آن هستیم به دلیل شناخت انقلاب است.
بیاتی اظهارکرد: ماهیت دینی مردم ایران سبب شکل گیری انقلاب شد، ملتی که خودباوری را از دست می دهد، دچار فروپاشی می شود.
وی گفت: دشمن هم با جنگ شناختی می خواهد هویت ما را بگیرد و اعتقادات و فرهنگ را تحت شعاع قرار می‌دهد.
بیاتی افزود: نگاه هویت دینی و دینداری ملت ایران سبب قوام درونی انقلاب اسلامی شده است.
وی گفت: تغییر ماهیتی در دین با تابلو دین و توسط دینداران رخ می دهد و با رنگ شعارهای دینی علیه انقلاب شکل می گیرد.
بیاتی بیان کرد: نقاط ضعف در همه حکومت ها وجود دارد، رقم اختلاس در ایران نسبت به سایر حکومت ها ناچیز است اما دشمن نگاهی با بزرگنمایی این مسائل و ابزار دین برای زدن جمهوری اسلامی استفاده می کند.
کارشناس سیاسی گفت: انقلاب زیست بومی دینی دارد، امام راحل با نگاه دینی و معنوی وارد معرکه های انقلاب شد و همواره در بحران ها از جمله جنگ تحمیلی همین نگاه نفی استبداد داخلی و سلطه خارجی داشت.
بیاتی اظهارکرد: دشمن از طریق تفکر دینی و به اشتباه و انحراف انداختن جوانان در مطرح کردن شبهات به دنبال فاصله گرفتن جوانان از مبانی دین و بصیرت است.
کارشناس سیاسی گفت: استقلال، عزت و پیشرفت  ایران در حدی است که سبب برتری ما بر سایر کشورها شده است و باید این خودباوری در جوانان ما برانگیخته شود.
وی افزود: باید مؤلفه های اقتدار ملی تقویت شوند و در مقابل دشمن سستی و تسلیم نشان داده نشود، بدخواهان بار دیگر در رسیدن به اهداف خود ناکام خواهند ماند.
بیاتی اظهارکرد: هزینه تسلیم شدن به مراتب بیشتر از هزینه مقاومت و ایستادگی است و فایده و دستاوردهای ایستادگی صدها برابر بیشتر از هزینه‌های تسلیم شدن است.
کارشناس سیاسی گفت: تسلیم شدن در برابر دشمن عنود و لجوج نتیجه ای جز لگدمال و بی هویت شدن نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: با مقایسه تسلیم در جنگ جهانی اول و دوم در ایران و روحیه مقاومت و ایستادگی در جنگ تحمیلی و خارج از مرزها در برابر داعش می توان ثابت کرد که اقتدار و عزت در گزینه مقاومت است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 14 =