برگزاری ۴۰ عنوان برنامه بسیج سازندگی در فراهان/بسیج سازندگی برای خدمات رسانی حد و مرز نمی شناسد

امام جمعه فراهان گفت: بسیج سازندگی یک لشکر آماده به خدمت است و برای خود مرز نمی شناسند و هرکجا که مشکل باشد در آن نقطه فعالیت می‌کند.

به گزارش فراهان خبر؛ در آستانه هفته بسیج سازندگی مجمع جهادگران بسیج شهرستان فراهان با حجت الاسلام رضا یعقوبی امام جمعه فراهان دیدار کردند.

حجت الاسلام رضا یعقوبی، امام جمعه فراهان در این دیدار با بیان اینکه  هرگاه حوادثی غیرمترقبه در کشور اتفاق می‌افتد بسیج به عنوان یک نیروی داوطلب جزو اولین‌ ها اعلام آمادگی کرده است، گفت: حضور جهادگران بسیجی در عرصه های خدمت رسانی به محرومین همواره نشانگر اخلاص، مردم دوستی و وفاداری این قشر به اسلام و انقلاب است.

وی افزود: حضور جهادی در میان مردم همواره ماندگار است و کمرنگ نخواهد شد، در جریان سیل اخیر گروه های بسیجی و جهادگر با تمام تلاش خود پای کار مردم ایستادند.
یعقوبی تصریح کرد: بسیج سازندگی یک لشکر آماده به خدمت است و برای خود مرز نمی شناسند و هرکجا که مشکل باشد در آن نقطه فعالیت می‌کند.

امام جمعه فراهان ادامه داد: بسیج تشکیلاتی از مردم،‌ برای مردم و برای خدمت به مردم است و تازمانی که تفکر بسیجی در کشور حاکم است هراسی نیست چون بسیجیان در مکتب امام حسین(ع)، امام خمینی (ره) و سردار سلیمانی تربیت یافته اند.در ادامه احمدرضا نوروزی، مسئول بسیج سازندگی فراهان یکی از عرصه های مهم که در نظام جمهوری اسلامی را فراهم کردن بستر حضور مردم در سازندگی و آبادانی مناطق کم برخوردار و محروم دانست و گفت: این وظیفه در ابتدا بر عهده جهاد سازندگی بود و در ادامه با فرمان مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۸ به عهده بسیج سازندگی گذاشته شد که عامل تشکیل این نهاد با عظمت بسیجیان و مردمی است.
وی افزود: جریان جهادی با نقش آفرینی در عرصه های مختلف و رخدادهای مختلف بلایای طبیعی و همه گیری کرونا و… به خوبی توانست کارآمدی و توانمندی خود را برای همه عیان کند.

مسئول بسیج سازندگی فراهان تصریح کرد: سیلی که سال گذشته در روستای آهنگران رخ داد، اگر چه واقعه ای تلخ بود که باعث مختل شدن زندگی مردم این روستا شد اما بسیجیان ما از اولین ساعات بحران در صحنه با راهبری ستاد محرومیت زدایی و پشتیبانی حرکت های جهادی، ضمن پشتیبانی مسئولین انقلابی و جهادی شهرستان فراهان حضور پیدا کردند.

نوروزی گفت: گروه های جهادی در جریان همین سیل جلوه های محبت و انسان دوستی را به نمایش گذاشتند و سبب التیام زخم سیل زدگان شدند.

وی افزود: در هفته بسیج سازندگی در شهرستان فراهان ۴۰ عنوان برنامه در عرصه های عمرانی، آموزشی و فرهنگی برگزار می شود و واحد های مسکونی در روستای سیل زده آهنگران و مسکن محرومین ولی نعمتان انقلاب اسلامی در روستاهای دیگر افتتاح می شود.

مسئول بسیج سازندگی بابیان اینکه ۱۳۹ گروه جهادی در فراهان فعالیت دارند، گفت: برگزاری یادبود شهید جهادگر حاج اسدالله هاشمی، جهاد تحصیلی، ویزیت درمانی رایگان، اردوهای جهادی خواهران و برادران بسیجی در عرصه های عمرانی، آموزشی و فرهنگی در روستاهای محروم، برگزاری نمایشگاه توانمندی های بسیج سازندگی، تجلیل از جهادگران بسیجی و واکسیناسیون رایگان دام سبک از جمله برنامه های هفته بسیج سازندگی سال ۱۴۰۲ در شهرستان فراهان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =